aktualizacja 

Zdjęcie obiegło świat. To poruszający i niespotykany widok

145

Internauci są poruszeni zdjęciem, które zostało opublikowane na Twitterze. Ratownicy medyczni, będący wyznawcami innych religii, modlili się obok siebie.

Zdjęcie obiegło świat. To poruszający i niespotykany widok
Niecodzienny widok wspólnej modlitwy (Twitter, Magen David Adom)

Nagłą popularność w sieci zdobyło pewne poruszające zdjęcie. Fotografia została opublikowana na Twitterze 24 marca, jednak dopiero teraz internauci ją zauważyli. Uwieczniono na niej wyjątkowy moment. Dwóch pracujących ze sobą ratowników medycznych postanowiło się wspólnie pomodlić w wolnej chwili. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że mężczyźni wyznają inne religie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Światowe media postanowiły dotrzeć do bohaterów fotografii. Avraham Mintz i Zoher Abu Jama to pracownicy krajowej służby ratowniczej w Izraelu. Ratownicy pracowali jako jedni z pierwszych w kraju przy osobach zakażonych koronawirusem. W przerwie pomiędzy pacjentami postanowili oddać się modlitwie. Nie było to dla nich nowe doświadczenie, gdyż pracowali już razem od pewnego czasu.

Zdjęcie zostało wykonane przez jednego z ich współpracowników. Według jego realcji ratownicy po 15 minutach wsiedli do karetki i wrócili do pracy. Abu Jama w przeciwieństwie do swojego współpracownika Mintza nie był z zawodu ratownikiem. Pandemia koronawirusa spowodowała, że mężczyzna zrezygnował z dotychczasowej pracy instruktora jazdy i został wolontariuszem w MDA.

Fakt, że to jest tak proste, czyni ten gest tak potężnym. Wierzę, że Zoher, ja i większość świata rozumiemy, że musimy podnieść głowy i modlić się. To wszystko, co zostało - powiedział Mintz w rozmowie z CNN.

Bohaterowie zdjęcie pracują w MDA. Zespoły te są odpowiedzialne za zabieranie pacjentów z koronawirusem do szpitala lub wyznaczonych hoteli kwarantanny oraz przeprowadzanie testów na koronawirusa i pobieranie krwi. Rzecznik Zaki Heller, powiedział, że w dniu szczytu wykonano 100 tysięcy połączeń na terenie Izraela, czyli ponad 10 razy więcej niż normalnie.

Ludzie z MDA walczą z wirusem, patrząc mu w oczy. Pracownicy MDA pracują rękami, rękawiczkami i maskami. Jesteśmy bohaterami Izraela - przyznał dyrektor generalny MDA Eli Bin.
Zobacz także: Koronawirus. Kiedy zaszczepi się Mateusz Morawiecki? Padła deklaracja ws. zapisów
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić