o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Zdjęcie obiegło świat. To poruszający i niespotykany widok

71
Podziel się

Internauci są poruszeni zdjęciem, które zostało opublikowane na Twitterze. Ratownicy medyczni, będący wyznawcami innych religii, modlili się obok siebie.

Zdjęcie obiegło świat. To poruszający i niespotykany widok
Niecodzienny widok wspólnej modlitwy (Twitter, Magen David Adom)
bDJYYomt

Nagłą popularność w sieci zdobyło pewne poruszające zdjęcie. Fotografia została opublikowana na Twitterze 24 marca, jednak dopiero teraz internauci ją zauważyli. Uwieczniono na niej wyjątkowy moment. Dwóch pracujących ze sobą ratowników medycznych postanowiło się wspólnie pomodlić w wolnej chwili. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że mężczyźni wyznają inne religie.

bDJYYomv

Światowe media postanowiły dotrzeć do bohaterów fotografii. Avraham Mintz i Zoher Abu Jama to pracownicy krajowej służby ratowniczej w Izraelu. Ratownicy pracowali jako jedni z pierwszych w kraju przy osobach zakażonych koronawirusem. W przerwie pomiędzy pacjentami postanowili oddać się modlitwie. Nie było to dla nich nowe doświadczenie, gdyż pracowali już razem od pewnego czasu.

Zdjęcie zostało wykonane przez jednego z ich współpracowników. Według jego realcji ratownicy po 15 minutach wsiedli do karetki i wrócili do pracy. Abu Jama w przeciwieństwie do swojego współpracownika Mintza nie był z zawodu ratownikiem. Pandemia koronawirusa spowodowała, że mężczyzna zrezygnował z dotychczasowej pracy instruktora jazdy i został wolontariuszem w MDA.

Fakt, że to jest tak proste, czyni ten gest tak potężnym. Wierzę, że Zoher, ja i większość świata rozumiemy, że musimy podnieść głowy i modlić się. To wszystko, co zostało - powiedział Mintz w rozmowie z CNN.
bDJYYomB

Bohaterowie zdjęcie pracują w MDA. Zespoły te są odpowiedzialne za zabieranie pacjentów z koronawirusem do szpitala lub wyznaczonych hoteli kwarantanny oraz przeprowadzanie testów na koronawirusa i pobieranie krwi. Rzecznik Zaki Heller, powiedział, że w dniu szczytu wykonano 100 tysięcy połączeń na terenie Izraela, czyli ponad 10 razy więcej niż normalnie.

Ludzie z MDA walczą z wirusem, patrząc mu w oczy. Pracownicy MDA pracują rękami, rękawiczkami i maskami. Jesteśmy bohaterami Izraela - przyznał dyrektor generalny MDA Eli Bin.
Zobacz także: Koronawirus. Kiedy zaszczepi się Mateusz Morawiecki? Padła deklaracja ws. zapisów
bDJYYomC
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJYYomW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(71)
Prawda
2 miesiące temu
Ciekawe jak by zareagował mój pracodawca jak bym sobie w czasie pracy dodatkowa przerwę zrobił na modły :-)
Daro
2 miesiące temu
I co z tego ? Juz na zachodzie widzimy jacy to Arabowie są mili a Żydzi przebiegli , nikt mi oczu nie zamydli miłą historyjką
piotrek
2 miesiące temu
hipokryzja Polaków, u nas się śmieją i lżą jak ktoś na mieście modli się z różańcem, a teraz zachwyty, jakie to słodkie... no bo podali to w zagranicznych mediach i jest modne żeby do tego wzdychać
bDJYYomX
Opak
2 miesiące temu
Czy w Polsce też można zrobić sobie w pracy dodatkową (oczywiście płatną) przerwę na modlitwę?
Hipek
2 miesiące temu
Dajcie im pokojowego Nobla,to prawdziwe gołąbki pokoju. Tylko w chrześcijaństwie widzicie zło, obłudnicy.
Najnowsze komentarze (71)
Mamrotka....
2 miesiące temu
Przecież oni modlą się wszędzie, nic dziwnego w tym nie jest, że w czasie pracy. Oni mają swój czas na modły i to robią.
Hahahahahaha
2 miesiące temu
Hahahahaha.....i żaden nie pomógł......hahahahah
tak jest
2 miesiące temu
Ten muzułmanin raczej nie ma po co wracać do swoich. Chyba że chce trafić prosto w zaświaty.
tki
2 miesiące temu
Tak powinno być. Na Ziemi jest miejsce wszystkich, ale nie ma miejsca dla ich radykalizmu i fundamentalizm. To cały problem.
Angel blue
2 miesiące temu
Tak powinno być. Ludzie powinni szanować inne wiary. Pokazywać swoją wielkość że nasza wiara jest lepsza od innej to jest słabe. Każda wiara muzułmańska, żydowska, chrześcijańska, buddyjska, hinduizm i wiele innych wiar mają zalety i wady bo nikt nie jest doskonały. Jak każdy człowiek dojdzie do tego wniosku to świat będzie wiele lepszy. Ludzie pragną być kochani i potrzebują miłości. Ci mężczyzni rozpalily iskre. Niech rozplonie na cały świat aby każdy modlił się swoją wiara obok siebie a nie zabijał innej wiary bo jest na naszym terenie. Każdemu jest modlitwa czy Rozmowa potrzebna. A nie agresja , mord, msciwosc.
Kapsalon
2 miesiące temu
Hmm... Taki wóz najlepiej ukryć w centrum miasta, a jak koguty włączyc to wiary więcej niż na koncercie. no i po modłach zazwyczaj kaboom 🤣 ale widac tego aparat już nie wychwycił
Nierozumim
2 miesiące temu
.a gdzie Polak katolik
bleble
2 miesiące temu
artykuł na zamówienie
bDJYYomP
Xxx
2 miesiące temu
Ściema. Żaden muzułmanin nie modli się w butach. Zawsze muszą być zdjetę
Mario
2 miesiące temu
Jeśli głupotą jest poruszająca, to księżyc jest z sera xd Niech sobie wierzą w co chcą, ale za dodatkową przerwę niech mają odejmowane z wypłaty, tak samo osoby palące, co chwila chodzi ktoś u mnie na papierosa, a ja tylko tracę z tego powodu :)
Mogila
2 miesiące temu
Mam do czynienia i z jednymi i z drugimi....!!!?! Nie chciałbym być na miejscu chrześcijanina, który trafiłby do takich ratowników...
Ela
2 miesiące temu
Polska to kraj wyznaniowy.
Jasnowidz
2 miesiące temu
Widzicie! Jak łatwo wami manipulować! Jaki wniosek! Chrześcijanie nie potrafią pracować z wyznawcami innej wiary a tym bardziej modlić się razem. Wszyscy są cacy. Chrześcijanie są be!
Xavier
2 miesiące temu
Tak długo jak rządzący będą nas dzielić że względu na religię, rasę, poglądy, orientację seksualną, etc. a my damy się wkręcić to będziemy podzieleni. I przegrywamy. Jako ludzkość jesteśmy jednością. A oni boją się naszej jedności. Teraz też nas dzielą. Nie dajmy się bracia i siostry! Wszystkiego najlepszego na cały nowy szczęśliwy 2021 rok!🥳🍀❤️😀
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić