Znalazł klucz do baru i go poniosło. Grozi mu do 10 lat

83

Laptopy, tablet i telefon o wartości ok. 7 tys. zł zniknęły z warszawskiego baru, po tym jak wszedł tam 21-letni złodziej. Sprawca znalazł klucz i po breloczku ustalił, że pozwoli mu wejść do jednego z okolicznych barów. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Znalazł klucz do baru i go poniosło. Grozi mu do 10 lat
Złodziej znalazł klucz do baru (Komenda Stołeczna Policji)

Do zdarzenia doszło w piątek, 19 maja w Warszawie. W godzinach wczesnoporannych 21-letni mieszkaniec stolicy znalazł w pobliżu jednego z barów klucz. Od razu zrozumiał, że za jego pomocą będzie mógł wejść do środka, ponieważ na breloczku widniała nazwa lokalu.

Ukradł sprzęt warty 7 tys. zł

Nikogo z obsługi w barze jeszcze nie było, dlatego 21-latek spokojnie wszedł do środka. Wszystko wskazuje na to, że nie było tam żadnego alarmu. Zanim pracownicy pojawili się w pracy, mężczyzna zdążył wynieść z baru 5 tabletów, laptop oraz telefon, które znajdowały się na stole w biurze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pędził pod prąd na S-8. Został nagrany przez świadka

Sprawca zaraz po popełnionym przestępstwie poszedł z łupami do całodobowego lombardu i sprzedał wszystko za... 200 złotych. Policjanci wyliczyli jednak później, że wszystkie przedmioty miały łączną wartość około 7 tys. złotych, czyli aż 35 razy więcej.

Policja zatrzymała sprawcę

Pracownicy baru natychmiast zgłosili sprawę na policję. Funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu po krótkich poszukiwaniach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do baru.

21-latek usłyszał już zarzuty i na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 2 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

Kara za kradzież z włamaniem

Kodeks karny przewiduje dla sprawcy kradzieży z włamaniem karę pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat. Warto podkreślić, że sprawca ponosi karę niezależnie od wartości skradzionej rzeczy.

W niektórych sytuacjach sąd uznaje zachowanie sprawcy za wypadek mniejszej wagi. Wtedy kara pozbawiania wolności może zostać zmniejszona do przedziału od 3 miesięcy do 5 lat.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić