Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Znów głośno o Janowie Podlaskim. Urzędnicy poszli z tym do mediów

88
Podziel się:

Pracownicy Urzędy Marszałkowskiego w Lublinie są oburzeni kosztownym zamówieniem, które jednostka złożyła u jednej z urzędniczek. Urząd kupił od swojej podwładnej... 160 akwareli z końmi za łączną kwotę 32 tys. zł. Obrazy miały uświetnić wystawę Expo w Dubaju.

Znów głośno o Janowie Podlaskim. Urzędnicy poszli z tym do mediów
Urząd Marszałkowski w Lublinie zamówił u swojej pracownicy 160 obrazów (gov, Twitter)

W czerwcu tego roku Urząd Marszałkowski w Lublinie podpisał umowę na 32 tys. zł z jedną ze swoich pracownic. Urzędniczka ds. komunikacji wizualnej w oddziale komunikacji społecznej, do 29 października miała namalować i oprawić 160 obrazów akwarelowych, przedstawiających wylicytowane na aukcji Pride of Poland konie arabskie z Janowa Podlaskiego.

Z facebookowego profilu urzędniczki można dowiedzieć się, że ukończyła malarstwo na ASP w Katowicach i jest stypendystką Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jej akwarele mają być rozdawane gościom VIP podczas EXPO 2020 w Dubaju. W ten sposób mają rozsławić województwo lubelskie. Pieniądze dla artystki pochodzą z puli projektu "Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II".

Pracownicy urzędu oburzeni

Pracownikom urzędu nie spodobała się zarówno wartość umowy jak i fakt, że urząd podpisał ją ze swoją podwładną - na co zwrócili uwagę "Dziennikowi Wschodniemu". Dziennikarze przyjrzeli się sprawie bliżej. Zwrócili się do rzecznika prasowego marszałka z pytaniem, dlaczego zlecenie trafiło do urzędniczki, a nie do kogoś spoza jednostki.

W odpowiedzi rzecznik Remigiusz Małecki podesłał notatkę służbową z rozeznania rynku. Wynika z niej, że obrazów z końmi szukano początkowo na aukcjach Allegro i w galeriach internetowych, jednak cena za sztukę miała znacznie przewyższać ofertę Owsiany-Jędrych. Urzędniczka nie chciała udzielić w tej sprawie komentarza.

Urząd nie widzi problemu

Małecki, zapytany przez dziennikarzy o konflikt interesów, stwierdził, że nie ma przepisów, które zabraniałaby pracownikowi podpisać umowę o dzieło ze swoim pracodawcą. Dodał, że między wykonawcą a osobami, które podpisały się pod protokołem odbioru prac, nie ma zależności służbowej, a obrazy powstały poza godzinami pracy.

Ustalenia "Dziennika Wschodniego" jednak odbiegają od zapewnień rzecznika urzędu. Według anonimowego informatora urzędniczka mogła pracować nad zleceniem także w urzędzie. Małecki jednak temu zaprzecza, tłumacząc, że osoba ta posiada szczątkową wiedzę na temat tej sytuacji.

Zobacz także: Fundusz kompensacyjny. Znamy szczegóły
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(88)
Skarbek
10 miesięcy temu
A premierową zarobiła troszkę więcej i nikt ją jakoś nie ściga, NIESTETY
famart
10 miesięcy temu
A co to jest 200 zl. za akwarelę. Niech się cieszą że tak tanio udało im sie kupić.
Ona
10 miesięcy temu
Jeśli chcieli jeszcze taniej to mogli rozdać dzieciom w przedszkolu akwarele i kazać namalować konie, wtedy byłoby z pewnością taniej
ehh
10 miesięcy temu
piszczie lepiej o obajtku, morawieckim, kurskim i reszczie tych dorobkiewczow...
aegeaga
10 miesięcy temu
OBURZAJĄCE! To 200zł za jedną akwarelę. Minus podatki i inne dziadostwa. Pracowała praktycznie za darmo. Powinna zażądać dużo więcej
Blondi
10 miesięcy temu
Przecież to tylko 200 zeta z oprawiony obraz, kto namaluje i oprawi tyle obrazów za taką kwotę. Jak by nasz rząd takie decyzje słuszne podejmował to bylibyśmy drugą potęgą gospodarczą na świecie.
60+
10 miesięcy temu
Ile czasu trwało namalowanie jednej akwareli ? Kiedy je namalowała i w jakim czasie ? W czasie pracy ? 160sztuk np. 2 godziny 1 sztuka to daje 360 godzin, : 8godzin dziennie to jest 45dni, jeszcze trzeba to oprawić ! Kiedy Pani to robiła ?
wstyd!
10 miesięcy temu
Pomysł świetny ! Akwarele ładne ! Cena b. przystępna ! REKLAMA DLA POLSKI !!!! Same korzyści !!! Za zawistnych pop@prańcow mi ...
JA !!!
10 miesięcy temu
Gdzie nastąpiło '''złamanie''' prawa ? Akwarelki /sądząc po tej jednej/ całkiem dobre = autorka wstydu POLSCE nie przyniesie. Jestem '''za''' !!!
????
10 miesięcy temu
jeżeli faktycznie były dobre to 160 sztuk za taką kwotę to nie 70 milionów za drukowane kartki..
inzybier
10 miesięcy temu
Typowo polskie podejście Ważne jest czy akwarele są dobre- dlaczego ich nie zamieściliście Dlaczego artystka pracujaca w urzędzie ma być gorsza od innego artysty a cena niska jak na obecne standardy władzy
Koń by się uś...
10 miesięcy temu
gdyby nie ...poległ. Wyślijcie Macierewicza, by napisał raport w sprawie Janowa. :)
Sasik
10 miesięcy temu
Może lepiej poprosić panią, by do Dubaju wysłała akwarele z twarzami nieudaczników polskiego rządu, który doprowadził do upadku Janowa. Przecież trzeba być bardzo wybitnym mistrzem, by dopiąć tego, czego nie udało się zaborcy, komunistom i nazistom.
Joazin
10 miesięcy temu
No to fucha dyrektora stadniny dla Czarneckiego. Wtedy jeździł by arabem a nie zezłomowanym kabrioletem. To mu się poprostu należy i taniej i kraść nie trzeba.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić