Żyje w nieformalnym związku. Ksiądz mówi, co z byciem chrzestną

38

To pytanie spędzało sen z powiek pewnej internautce. Zastanawiała się, czy żyjąc w związku nieformalnym może zostać matką chrzestną. Zwróciła się o pomoc do znanego księdza Piotra Jarosiewicza. Odpowiedź kapłana na TikToku wzbudziła niemałe emocje. Nie wszystkim się spodobała. Sami zobaczcie.

Żyje w nieformalnym związku. Ksiądz mówi, co z byciem chrzestną
Żyje w nieformalnym związku. Ksiądz mówi, co z byciem chrzestną. (Adobe Stock, TikTok)

Piotr Jarosiewicz to katolicki duchowny, który robi prawdziwą furorę na TikToku. Tutaj kapłan prowadzi popularny kanał ewangelizacyjny. Mówi m.in. o Bogu, wierze i Kościele. Obserwuje go aktualnie już ponad 283 tysiące widzów.

Na co dzień pełni posługę wikarego w diecezji drohiczyńskiej. Po godzinach pisze też książki. Do tej pory stworzył lektury pt. "Siedem", "MPJ", "Jesus is cool", "Boża sieć..". W ostatnich dniach przebywał zaś na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie (Portugalia). Uczestniczył w spotkaniach z papieżem Franciszkiem.

Żyje w konkubinacie. Ksiądz wyjaśnia, czy może być rodzicem chrzestnym

Czy osoba żyjąca w związku nieformalnym może być chrzestnym/-ą? - dociekała na TikToku jedna internautka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: To proboszcz podejmuje decyzję. Jezuita o chrzczeniu nieślubnych dzieci

Ksiądz Piotr Jarosiewicz odpowiedział na to pytanie nagrywając specjalne wideo. Nie miał jednak dobrych wiadomości. "Niestety nie" - przekazał stanowczo. Zaznaczył, że tak będzie, dopóki kandydat/kandydatka na rodzica chrzestnego nie zawrze sakramentalnego związku małżeńskiego.

"Żeby zostać chrzestną/chrzestnym trzeba być nie tylko wierzącym, ale i praktykującym. Praktyka polega na tym, że posiadam możliwość spowiedzi i przyjmuję komunię świętą. Gdy żyjemy w związku nieformalnym, trwamy w grzechu, w konkubinacie. Ksiądz nie tyle nie chce, co nie może dać rozgrzeszenia" - wyjaśnił Jarosiewicz.

Filmik duchownego wzbudził spore emocje na TikToku. Został wyświetlony już ponad 81 tysięcy razy. Widzowie zamieszczali pod nagraniem liczne komentarze. "Kwestia kasy" - twierdził pewien internauta.

Co to za chrzestny, co nie wierzy, dziecko musi mieć wzorce osobowe na całe życie - pisała jedna osoba.
Ale bywają takie przypadki. Co w takiej sytuacji? Chrzestny jest nieważny, czy co? - dociekała następna.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić