aktualizacja 

Grzech, który strach wyznać. To ksiądz poradził wiernej

183

Ksiądz Sebastian Picur znów udzielił porady internautom. Duchowny z TikToka odpowiedział na komentarz zagubionej obserwatorki. Przestraszona zapytała o sakrament pokuty i pojednania. Ksiądz krótko i dosadnie podsumował jej rozterki oraz wyjaśnił wątpliwości.

Grzech, który strach wyznać. To ksiądz poradził wiernej
Przestraszona zapytała o spowiedź. Ksiądz krótko i dosadnie podsumował jej rozterki (Pixabay)

Ksiądz Sebastian Picur regularnie publikuje filmiki na swoim TikToku. Nie brakuje tam rad dotyczących wiary, ale też komentarzy na temat bieżących wydarzeń, takich jak mundial w Katarze. Głównie jednak duchowny skupia się na ewangelizowaniu internautów.

Ksiądz jest w stałym kontakcie z osobami komentującymi jego wpisy na słynnej platformie. Odpowiada na pytania i radzi w codziennych bolączkach. Tym razem padło poważne pytanie o spowiedź. Internautka była pełna obaw, które ksiądz podsumował dość krótko i dosadnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Ksiądz nadal odprawia mszę, gdy potężny tajfun Rai uderza w kościół na Filipinach

Przestraszona zapytała o spowiedź. Ksiądz krótko i dosadnie podsumował jej rozterki

Kobieta postanowiła zapytać, co dzieje się, jeśli nie jest w stanie wyznać trudnego grzechu podczas spowiedzi. Wyznała, że zwyczajnie boi się o nim powiedzieć, ale bardzo żałuje swojego czynu.

Mam pytanie. Czy jeśli popełniłam jakiś grzech i boję się go wyznać na spowiedzi, ale bardzo żałuję tego, to czy jest on odpuszczony?

Ksiądz Sebastian Picur odpowiedział internautce. Nie padły słowa "tak" lub "nie". Duchowny doradził jednak, co komentująca powinna zrobić.

Każdy grzech ciężki powinien być wyznany na spowiedzi. Módl się o pokój serca i znajdź dobrego spowiednika.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Jak podaje Katechizm Kościoła Katolickiego, "grzech jest przede wszystkim obrazą Boga, zerwaniem jedności z Nim". Spowiedź ma być dla chrześcijan nawróceniem i oczyszczeniem, które prowadzi do jedności.

Narusza on równocześnie komunię z Kościołem. Dlatego też nawrócenie przynosi przebaczenie ze strony Boga, a także pojednanie z Kościołem, co wyraża i urzeczywistnia w sposób liturgiczny sakrament pokuty i pojednania.
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić