o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
APS
|

Różaniec za "wyleczenie" gejów i zwycięstwo PiS. Studentka zamieszkała w bursie z siostrami zakonnymi

271
Podziel się

Pewna studentka opisała, jak żyło jej się wśród zakonnic w czasie nauki. Kobieta z uwagi na niski czynsz i możliwość mieszkania praktycznie w centrum miasta zdecydowała się na lokum w bursie. Swoje doświadczenia opisała w anonimowym liście.

Różaniec za "wyleczenie" gejów i zwycięstwo PiS. Studentka zamieszkała w bursie z siostrami zakonnymi
(Adobe Stock)
bEriwEhx

Dziś kobieta ma 32 lata. W trakcie studiów razem z mamą podjęły decyzję, że zamieszka u zakonnic. Za pokój płaciła 300 złotych i miała dogodny dojazd na uczelnię. Była jednak obserwowana 24 godziny na dobę i wpajano jej, jak ma zachowywać się kobieta w społeczeństwie oraz jaką rolę odgrywać. Kobieta napisała anonimowy list do redakcji Onet Kobieta.

"Byłyśmy w trudnej sytuacji finansowej"

Aby dostać się do bursy, autorka listu musiała przynieść zaświadczenie od proboszcza, że należy do konkretnej parafii. Następnie mogła zamieszkać blisko szkoły. Ważne było dla niej, że cena wynajmu pokoiku była niewielka, jedyne 300 złotych.

bEriwEhz

Po jakimś czasie musiała zmienić jednak zakon i, choć w pierwszej bursie trzeba było podporządkować się szeregowi zakazów i nakazów, drugie miejsce okazało się jeszcze bardziej specyficzne.

Najpierw dzieliłam pokój z ulubienicą zakonnic Magdą - wzorową studentką i katoliczką. Zorientowałam się, że każda "nowa" do niej trafia i jest subtelnie naprowadzana na prawidłową, według sióstr, ścieżkę samorozwoju pod okiem Boga – napisała kobieta.

Kilka dni po przeprowadzce dowiedziała się, że raz w tygodniu wieczorem trzeba iść na różaniec. Dziewczynę zdziwiła treść modlitwy.

bEriwEhF
Wtedy usłyszałam intencje – pierwsza dotyczyła homoseksualistów, by się wyleczyli ze swojej "choroby", druga - żeby Maryja objęła swoim płaszczem nasz kraj i uchroniła przed Rosją, Niemcami i uchodźcami, trzecia – aby Prawo i Sprawiedliwość wygrało zbliżające się wybory" – napisała w liście. - Po każdej z tych próśb "odbębniałyśmy" Zdrowaśki – dodała.

Choć była zdziwiona, starała się tego nie okazywać. Z tej bursy kobieta wyprowadziła się po dwóch latach. Jak mówi, nie żałuje, że doświadczyła życia wśród sióstr. Nie zbliżyła się do Boga i nie stała się bardziej religijna. Choć obowiązywały ją surowe zasady, miała tanie lokum.

Mimo wszystko szanuję siostry za to, że tworzą takie oazy dla młodych osób. Każdy wyniesie stamtąd coś, czego akurat potrzebuje – zakończyła list była studentka.
bEriwEhG
Zobacz także: Nowy sezon, stare nawyki. Tak turyści zachowują się na plażach

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEriwEia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(271)
Miki
1 tyg. temu
A jak chcą leczyć homoseksualistów? Cyklonem B? Bo inne środki nie są skuteczne...
hjhj
1 tyg. temu
Co jej się nie podobało ? Intencje by sąsiedzi znowu nas nie najechali? Najadą, jeszcze trochę, mało się odkuliśmy by zagrabić, tylko w dzisiejszych czasach najadą w celu szerzenia demokracji, jak kiedyś były drogi krzyżowe ..
Ona
1 tyg. temu
Mamy w rodzinie księdza i jasno powiedział, że to co było widać na filmie Kler to jest nic w porównaniu do tego co się naprawdę dzieje. I proszę nie mylić Kościoła i kościoła. Ten przez małe k to już dawno upada i nadal strzela sobie w kolano.
bEriwEib
nick
1 tyg. temu
"Odbębniałyśmy zdrowaśki" - i wszystko jasne.
Piotr
1 tyg. temu
Poszła mieszkać do sióstr i chciała tam być na ,,swoich ,,zasadach. Darujcie ludzie ...,co to się nie robi ,żeby zaoszczędzić. Trzeba było wynająć sobie pokój u kogoś kto by jej pozwolił na swobodę... Niby studentka A nie wie,że w zakonie nawet gości tam przebywających obowiązują pewne zasady. Widać,że mało masz wspólnego z Kościołem,skoro zdziwił Cię fakt,że poproszono o zaświadczenie od proboszcza...,z ulicy nie przyjmują pod dach zakonny ! Dobrze,że odeszłaś.... Siostry Na pewno bardzo się ucieszyła ! Bywaj! Szerokiej drogi !
Andrzej1222
1 tyg. temu
Zobaczcie sami . Czy Prawdziwy czy nie ten jest ten artukol bo mozna odebrac tak czy inaczej dwo jako, jako prawde i jako nie prawde ale wnisek jest jeden aby zniszczyc PiS i Kościół bo po to jest ten artykuł.
Rob
1 tyg. temu
Brednie
niedowiarek
1 tyg. temu
Nie ma to jak anonimowy list...
Władek
1 tyg. temu
No dobra i co w związku z tym?
Onia
1 tyg. temu
Myślałam, że artykuł będzie ciekawszy. W sumie niczego ciekawego nie opisuje, poza "intencjami".
Magda
1 tyg. temu
cel uświęca środki, głupa cięła, że jest katoliczką, aby mało płacić za pokój. To jest obraz wyrachowania społeczeństwa, kleru, polityków. Dlatego w Polsce jest tak jak jest.
Padre from T
1 tyg. temu
A jak ma być w sekcie?
Arystokrata
1 tyg. temu
Obłudnica okłamała siostry co do motywu swojego pobutu u nich okłamuje i nas Tak odpłaca za dobroć
bEriwEhT
cóż
1 tyg. temu
Jak to mówią dobrego i kościół nie zepsuje, złego i knajpa nie naprawi....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić