Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Agnieszka Mazur-Puchała
|
aktualizacja

Tadeusz Rydzyk spędził cztery lata w żeńskim klasztorze. Co tam robił?

314
Podziel się:

Tadeusz Rydzyk zyskał sławę za sprawą swojego medialnego imperium – to on jest założycielem i główną twarzą Radia Maryja oraz Telewizji Trwam. Rydzyk wzbudza wiele kontrowersji nawet wśród katolickich duchownych. Jego życiorys ma pewne zaskakujące fragmenty.

Tadeusz Rydzyk spędził cztery lata w żeńskim klasztorze. Co tam robił?
Tadeusz Rydzyk pracował w żeńskim klasztorze (ONS, Jerzy Dabrowski)

Tadeusz Rydzyk miał 26 lat, kiedy przyjął śluby zakonne. Było to w 1971 roku. Pracował jako katecheta w Szczecinku, Krakowie oraz Toruniu. W 1986 roku wyjechał do Włoch, zaś rok później trafił do Niemiec. Pracował tam w… żeńskim klasztorze.

Rydzyk pracował w żeńskim klasztorze w Niemczech

Tadeusz Rydzyk spędził w Niemczech cztery lata. W żeńskim klasztorze u naszych zachodnich sąsiadów pełnił on funkcję kapelana. Jest to o tyle niezwykłe, że niemieccy duchowni raczej nie powierzają takich zadań polskim księżom.

Okazuje się, że już wtedy Tadeusz Rydzyk miał smykałkę do biznesu. Ojciec dyrektor miał się wtedy zajmować… handlem samochodami.

Rozkręcił także inny biznes, z wyjazdami do Medjugorie. Biznes - który jak się okazało - przynosił krocie – pisał w książce "Imperator" ksiądz Jerzy Galiński.

Tadeusz Rydzyk już na tym etapie planował stworzenie Radia Maryja. Miało go do tego pchnąć spotkanie z papieżem Janem Pawłem II, do którego doszło w Krakowie.

Myślałem: "Boże, on mnie aż przenika, patrzy w moje wnętrze" – opowiadał Rydzyk o tym spotkaniu w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". - Długo to trwało. Potem pobłogosławił i dał mi różaniec. Uważam, że to był początek Radia Maryja. Powstało, choć nie powinno, po ludzku mówiąc, ani powstać, ani istnieć na skutek tylu problemów, trudności, przeróżnych przeszkód.

Tadeusz Rydzyk ma rzeszę wiernych słuchaczy. Ostatnio odbyły się huczne urodziny Radia Maryja, w których udział wzięli między innymi prezydent Andrzej Duda czy polscy ministrowie. Opinię publiczną uderzył wtedy fakt, że nie były przestrzegane wprowadzone przez rząd obostrzenia sanitarne. Wydarzenie przyniosło także inne kontrowersje. Ojciec dyrektor zabrał wtedy głos w sprawie pedofilii w Kościele. Jego słowa mocno zabolały osoby, które padły ofiarą molestowania przez duchownych.

Te słowa były poniżające. Siedzi grono ministrów, rzecznik praw dziecka i nikt nie wypowie ani słowa – komentował wtedy Mariusz Milewski w rozmowie z WP Kobieta. – Był tam biskup Wiesław Śmigiel. To z nim rozmawiałem o mojej sprawie. Wtedy płakał, a teraz klaszcze. Rydzyk pogardliwie mówi o "filmidłach", a ja się pytam, jak przez niego czują się ofiary, które wystąpiły w tych filmach? O to nikt nie pyta.

Milewski, który przez dziewięć lat był wykorzystywany seksualnie przez księdza dodał wtedy, że jego zdaniem zamiatanie przez Kościół problemów pod dywan będzie mieć swoje konsekwencje.

Myślę, że Kościół w końcu za to zapłaci – przyznał Milewski. – Rydzyk może sobie pluć na ofiary, ale to już nic nie da. Uciszanie nas i osób, które próbują nam pomóc, nie jest dobrym rozwiązaniem. Spójrzmy na Irlandię czy Stany Zjednoczone. Tam kościoły zaczęły świecić pustkami, bo ludzie zobaczyli obłudę kleru. U nas też tak będzie.
Zobacz także: Zobacz też: Kaleta o słowach Rydzyka: chciał poruszyć temat ataków medialnych
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(314)
Jola
rok temu
Dlaczego nikt nie mówi o tym, że z Niemiec go przepędzono po fakcie odkrycia jego malwersacji? nie chcę nikogo obrazić, ale polskie babcie są fanatyczkami, oddają na kościół ostatnie pieniądze a Rydzyk wola, mało. dajcie więcej. Cofamy się do czasów średniowiecza. Nie mogę patrzeć na Rydzyka, przez te wszystkie fakty straciłam ochotę na pójście do kościoła. Przepraszam innych niewinnych księży.
Polka
rok temu
Rodzice żebżą na pomoc do ratowania swoich chorych dzieci od społeczeństwa a Rząd lekką ręką daje oszustowi na muzeum Jana Pawła II miliony czy Papież Polak chciał by takiej głupoty to dzieci są ważne dla Polski a nie muzea bez poparcia ludzi, da rzeczy ważniejsze niż dotacje byle by Rydzyk głosił chwałę tej rządzącej ekipy.Historia sama ich rozliczy
Kolo
rok temu
Wszystko ma swój początek i koniec .
Zlotoryja
rok temu
Cała Złotoryja nie słucha Radia Maryja.
Majtki Pakera
rok temu
Tate Rydzyk je szynki bo ma grosz z rządowej skrzynki.
Majtki Pakera
rok temu
Tate Rydzyk je frykasy bo ma dużo rządowej kasy.
Majtki Pakera
rok temu
Tate Rydzyk żyje w dostatku bo nie płaci podatku.
Majtki Pakera
rok temu
Tate Rydzyk termy świdruje ,rząd to finansuje.
Violette
rok temu
To jest karygodne aby taki manipulator mial prawo do jakichkolwiek wypowiedzi na jakikolwiek temat! Katolicyzm i ogolnie chrzescijanstwo powoli zanika, bo ludzie swiatli, obserwujacy i myslacy wreszcie widza ta cala manipulacje ku mamonie i wladzy,to okropne zaklamanie i karmienie nas bzdurami o jakims tam bogu, piekle i zmartwychwstaniu. Juz niedlugo bedziemy wolni od tego najwiekszego klamstwa w dziejach ludzkosci i takich rydzykow zerujacych na ludzkiej niewiedzy i naiwnosci.
adam
rok temu
Ojciec Tadeusz to legenda, ikona i symbol III RP. Kiedyś przełączyłem na Radio Maryja i akurat było "łączenie" telefoniczne z Ojcem Rydzykiem i zagrzewał słuchaczy do wpłat. Jedyny wielki biznesmen lat 90tych który przetrwał do dzisiaj: Grobelny, Bagsik- kto o nich dzisiaj pamięta?
Andrzej
rok temu
jak to się będzie utrzymywało gdy nie będzie funduszy od ludzi i "państwa"
zxc
rok temu
4 lata w zenskim klasztorze? Ale mial uzywanie.
prawda
rok temu
Tato gdzie jesteś, chcę cie w końcu poznać.
żeńska
rok temu
nie był w żadnym klasztorze
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić