Bosacka przestrzega przed popularną przekąską. Rodzice dają ją dzieciom

38

Z początkiem roku szkolnego wraca codzienny dylemat: co do szkoły na drugie śniadanie? Bosacka przestrzega, by nie dać się złapać producentom "zdrowych" przekąsek i wskazuje na wszechobecne musy.

Bosacka przestrzega przed popularną przekąską. Rodzice dają ją dzieciom
Dziennikarka o popularnych przekąskach dla dzieci (Facebook, Katarzyna Bosacka)

Temat niezdrowych przekąsek w szkołach i przedszkolach był w ostatnich latach wałkowany z każdej strony. I choć ostatecznie nie udało się uwolnić polskich stołówek i sklepików od nadmiaru cukru, świadomość na temat zdrowego żywienia w polskim społeczeństwie znacząco wzrosła.

Warto jednak pamiętać, że w ślad za zmianami nawyków żywieniowych wśród dzieci i dorosłych od razu ruszyła machina marketingowa producentów przekąsek, czasem "eko" i "zdrowych" tylko z nazwy.

Do tej grupy produktów z pewnością należą popularne musy owocowe. Niegdyś produkowane z myślą o najmłodszych, teraz w plastikowych kolorowych tubkach zasypują sklepiki i półki przy kasach marketów, trafiając także w gusta starszych dzieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W tym szpitalu pacjenci nie narzekają na jedzenie

Poręczne i teoretycznie składające się ze zdrowych warzyw i owoców stanowią wygodną przegryzkę w ciągu dnia, którą łatwo wrzucić w plecak wraz z drugim śniadaniem. Czy warto?

Na to pytanie odpowiada Katarzyna Bosacka od lat zajmująca się tematem zdrowej żywności. Dziennikarka przyznaje, że temat musów bierze na tapet nie po raz pierwszy i zwraca uwagę na szkodliwe działanie przekąski nie tylko ze względu na skład produktu.

Dzieci spożywają wraz z musem sporo cukru, a co za tym idzie ich jedzenie wiąże się ze wzrostem próchnicy - podkreśla Bosacka i zauważa, ze dodatkowo jedzenie musów wiąże się także z generowaniem sporej ilości plastiku.

Ponadto dziennikarka zwraca uwagę na inny ważny aspekt spożywanie musów szczególnie przez młodsze dzieci. "Jedząc musy dziecko nie powstaje struktury i smaku prawdziwego jedzenia, a tubka ogranicza rozwój układu artykulacyjnego - zauważa.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić