Tyle dni możesz przechowywać śledzie w lodówce. Lepiej wiedzieć

14

Nie ulega wątpliwości, że śledź to jedna z najpopularniejszych ryb, spożywanych w sezonie świątecznym. Możemy przyrządzić go na wiele sposobów, w różnych marynatach, dzięki czemu doskonale sprawdzi się jako przekąska między głównymi wigilijnymi posiłkami. Co jednak zrobić, gdy przygotujemy za dużo śledzi? Jak je przechowywać? Podpowiadamy.

Tyle dni możesz przechowywać śledzie w lodówce. Lepiej wiedzieć
Polacy nie wyobrażają sobie świąt bez śledzi (Adobe Stock)

Śledzie w śmietanie - jak długo można przechowywać?

Śledzie w śmietanie to bez wątpienia jedna z ulubionych zakąsek na wigilijnym stole. Niestety śledzie w śmietanie mają najkrótszy termin przydatności do spożycia. Aby przetrwały jak najdłużej, przede wszystkim musimy zadbać o dobrej jakości śmietanę, która będzie utrzymywać świeżość znacznie dłużej.

Co więcej, śledzie należy umieścić w szczelnie zamkniętym, szklanym słoiku. Pod żadnym pozorem nie zaleca się przechowywać tych ryb w plastikowym pudełku!

Tak zabezpieczone śledzie możemy natomiast spokojnie przechowywać około tydzień od momentu ich przygotowania. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tatar ze śledzia z buraczkami. Prosty przepis

Ile dni można przechowywać śledzie w oleju?

Śledzie w oleju z kolei będą miały o wiele dłuższy termin przydatności do spożycia. Płaty śledziowe w oleju w szczelnie zamkniętym słoiku powinny być dobre do zjedzenia jeszcze przez dwa tygodnie od dnia ich przygotowania. Jeżeli jednak otworzysz słoik, wówczas śledzie trzeba będzie zjeść w ciągu maksymalnie dwóch dni. 

Warto również pamiętać o tym, że śledzie kupowane na wagę, mają znacznie krótszy termin i wtedy należy zjeść je około tydzień od zakupu. Dlaczego? Kupując śledzie w sklepie, nigdy nie będziemy mieć pewności, ile tak naprawdę przechowywane były. 

Aby śledzie w oleju jak najdłużej nadawały się do zjedzenia, ogromną rolę odgrywa także prawidłowe przygotowanie cebuli. Cebula dodawana do zalewy powinna być bowiem wcześniej sparzona, głównie ze względu na to, że warzywo to, bardzo szybko się psuje. 

Autor: WEG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić