"Milionerzy". Padło pytanie o pasaty. Uczestnik wiedział, co robi

4

Rywalizacja w ramach programu "Milionerzy" od lat emocjonuje miliony Polaków. Nie brakuje osób, które bardzo uważnie śledzą poczynania kolejnych graczy. Co tym razem działo się w studiu, w którym gospodarzem jest Hubert Urbański?

"Milionerzy". Padło pytanie o pasaty. Uczestnik wiedział, co robi
Hubert Urbański "Milionerzy" (AKPA, AKPA)

Trwa 14. edycja teleturnieju "Milionerzy". Czas pokaże, czy tej jesieni poznamy następnego zwycięzcę miliona. Do tej pory po główną nagrodę w polskiej edycji programu sięgnęło tylko pięć osób.

W 657. odcinku padło niełatwe pytanie za... tysiąc złotych. Jak brzmiała zagadka?

Dla jakiej strefy charakterystyczne są pasaty, z których siłą szczególnie liczono się w epoce wielkich odkryć i żaglowców:

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Pasja jest kobietą". Lidia Popiel: Każdy ma prawo do swojego życia

Oczywiście Urbański wskazał cztery warianty. Oto one:

  • A. podbiegunowej północnej
  • B. podbiegunowej południowej
  • C. umiarkowanej
  • D. międzyzwrotnikowej

Uczestnik finalnie obstawił odpowiedź D. Pasaty są ciepłymi wiatrami wiejącymi w kierunku równika. Występują w strefie międzyzwrotnikowej, więc decyzja gracza jak najbardziej była właściwa.

"Milionerzy". Najważniejsze zasady

W "Milionerach" prawidłowa odpowiedź na pytanie drugie i siódme zapewnia uczestnikowi kwotę gwarantowaną (odpowiednio w wysokości tysiąca złotych i 40 tysięcy złotych).

Aby wygrać główną nagrodę należy odpowiedzieć prawidłowo na dwanaście pytań. Pytania mają różnorodną tematykę. Każde z pytań ma oznaczony stopień trudności, a także kategorię tematyczną, a opracowane jest na podstawie co najmniej dwóch prawidłowych źródeł. W drodze do zwycięstwa uczestnik będzie mógł skorzystać z trzech kół ratunkowych: "pytanie do przyjaciela", "pół na pół" i "pytanie do publiczności" - przypomniano na oficjalnej stronie internetowej słynnego programu milionerzy.tvn.pl.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić