Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KDH
|
aktualizacja

Omenaa Mensah stawia sprawę jasno. "Nie akceptuję polskiego rasizmu i ksenofobii"

33
Podziel się:

Omenaa Mensah i jej fundacja zrealizowała w zeszłym roku wieloletnią inwestycję, czyli szkołę dla dzieci w Ghanie. W ostatnim wywiadzie mówiła nie tylko o trudach osiągnięcia swojego celu, ale także odpowiedziała m.in. na to, czy czuje się jeszcze polską patriotką.

Omenaa Mensah stawia sprawę jasno. "Nie akceptuję polskiego rasizmu i ksenofobii"
Omenaa Mensah od 8 lat prowadzi swoją fundację (fot. AKPA)

Omenaa Mensah przyznała w rozmowie z "Wysokimi Obcasami", że gdy wzięła się za projekt zbudowania szkoły KIDS HAVEN SCHOOL, dostawała od ludzi SMS-y i maile z wyrzutami, dlaczego robi to akurat w Afryce.

Przekonanie ludzi, że warto się zaangażować w budowę szkoły w Afryce, okazało się więc jednym z najtrudniejszych wyzwań, z którymi przyszło mi się zmierzyć – powiedziała.
Zobacz także: Zobacz: Omenaa Mensah o tolerancji w szkołach: "trzeba wycofać religię i wprowadzić edukację seksualną"

W pewnym momencie rozmowy Omenaa została zapytana, czy czuje się jeszcze polską patriotką. Kobieta przyznała, że projekt związany ze szkołą był dla niej trudny, bo "jest pół Polką, pół Ghanką i kocha oba kraje". Jednak są pewne kwestie, które są dla niej nie do przeskoczenia.

Nie akceptuję polskiego rasizmu i ksenofobii. Tego, że Polacy nieustannie szukają pretekstu, żeby dołożyć komuś, kto wygląda inaczej niż oni. Kiedy jestem za granicą, coraz częściej jest mi, niestety, za nas jako społeczeństwo wstyd – przyznała.

Właścicielka Omenaa Foundation dodała przy okazji, że wszystko co dzieje się obecnie w Polsce ma "swoje podłoże w braku edukacji".

Przecież nikt nie rodzi się rasistą. To my, dorośli, tworzymy stereotypy i zamykamy w nich nasze dzieci – stwierdziła.

Omenaa jest przekonana, że gdyby budowała szkołę w Mińsku Mazowieckim, a nie w Ghanie, to powstałaby w rok, a nie prawie w cztery lata.

Szkoda, że moi przeciwnicy nie dostrzegają, że dzielę po równo, tak jak równo mam rozłożone geny. W przyszłym roku realizuję ogromny projekt z CCC, będziemy w całej Europie sprzedawać buty z naniesionymi na nie rysunkami dzieci. Dochód przeznaczymy zarówno na domy dziecka w Polsce, jak i szkołę w Ghanie – wyznała gazecie.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
HoHoho
4 miesiące temu
No i co w tym jakiegoś złego, że ktoś ją zapytał o to dlaczego robi swój projekt w Afryce? Na dodatek, tak się domyślam, nie że swoich funduszy
Rasista
4 miesiące temu
Pozytywizm, materializm, kubizm, szoping, chodzenie po dyskotekach, ateizm, gra w piłkę, tańce latynoamerykańskie itd. Dlaczego ostatnio rasizmu się niektòrzy czepiają? Ktoś was prześladuje?
Grzegorz
4 miesiące temu
Pani z różowej landrynki będzie teraz moralizować... A spotkało ją faktycznie coś złego, czy przeczytała o tym w GW?
dsfsd
4 miesiące temu
A my nie akceptujemy ciebie.
StatystykPl
4 miesiące temu
Mam do pani Mensy pytanie, jak szybko zebrano pieniądze na szkołę w Afryce w Anglii? A w Niemczech? O ile szybciej zebrano na taki cel pieniądze w Rosji? A w Kuwejcie? O ile więcej zebrała pani pieniędzy w Chinach? Proszę o dokładne dane. Poròwnamy czy na pewno ta niedobra Polska🇵🇱 jest rzeczywiście najbardziej rasistowska i taka nieczuła. ⚔️🙋
grzegorz
4 miesiące temu
Wielki szacunek dla Pani działań.
Esta
4 miesiące temu
Zawsze możesz zmienić miejsce zamieszkania! Ja nie akceptuję zakłamanych wolnych mediów np. TVN i co dalej nadają.....nie mogę nic z tym zrobić...ty masz wybór. Nie podoba się zmień kraj!
Tosia
4 miesiące temu
To wyjedz za granice,
słuszne pytan...
4 miesiące temu
Dobrze ją zapytali. Tak samo jak Artur Żmijewski czy p. Ochojska wolą pomagać gdzieś tam bo ładne zdjęcia wychodzą w afrykańskim słońcu. Zarabiać pieniądze to w polskiej telewizji a nie ghańskiej. Ale dzielić się tym co się ma to już za granicą. Tymczasem telefon zaufania dla dzieci zamykają bo jest brak pieniędzy.
piotr09
4 miesiące temu
Szanowna Pani. Nie ma polskiego rasizmu i ksenofobii. Zawsze byliśmy i nadal jesteśmy tolerancyjnym narodem...Szanujemy wszystkich, ale nie za wszelką cenę, nie w imię poprawności politycznej itp. itd. Szkoda, że swójw wizerunek tak łatwo Pani "rozmienia na drobne", ale przecież trzeba jakoś zaistnieć...
poznanianka
4 miesiące temu
Porysowane buty? To już podarte spodnie nie wystarczają? Kiedy kolej na brudne swetry?
mik
4 miesiące temu
bo co,Polacy nie chca dawac pieniedzy na szkole w Ghanie,a co nas to obchodzi,chcesz tam budowac,buduj,a nie opowiadaj glupot.Choc by tam wybudowal palace to i tak w krotkim czasie wszystko zdemomuluja.Trzeba pracowac,trzeba cos tworzyc,a nie tylko niszczyc i lezec w cieniu
To ktoś ,kto...
4 miesiące temu
Ciekawe kiedy w tolerancyjnej Ghanie lokalne kacyki spala tą piękną szkole. Albo uprowadza dzieci z tej sxkoly i każą walczyć w bandach. Ciekawe ile na tym tolerancyjnym kontynencie afrykanskim wyrznieto katolików w ostatnich latach
Metro66
4 miesiące temu
Liczę na Panią na pierwszej linii frontu walki z rosyjskim rasizmem ksenofobią i imperializmem .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić