aktualizacja 

Omenaa Mensah stawia sprawę jasno. "Nie akceptuję polskiego rasizmu i ksenofobii"

72

Omenaa Mensah i jej fundacja zrealizowała w zeszłym roku wieloletnią inwestycję, czyli szkołę dla dzieci w Ghanie. W ostatnim wywiadzie mówiła nie tylko o trudach osiągnięcia swojego celu, ale także odpowiedziała m.in. na to, czy czuje się jeszcze polską patriotką.

Omenaa Mensah stawia sprawę jasno. "Nie akceptuję polskiego rasizmu i ksenofobii"
Omenaa Mensah od 8 lat prowadzi swoją fundację (fot. AKPA)

Omenaa Mensah przyznała w rozmowie z "Wysokimi Obcasami", że gdy wzięła się za projekt zbudowania szkoły KIDS HAVEN SCHOOL, dostawała od ludzi SMS-y i maile z wyrzutami, dlaczego robi to akurat w Afryce.

Przekonanie ludzi, że warto się zaangażować w budowę szkoły w Afryce, okazało się więc jednym z najtrudniejszych wyzwań, z którymi przyszło mi się zmierzyć – powiedziała.
Zobacz także: Zobacz: Omenaa Mensah o tolerancji w szkołach: "trzeba wycofać religię i wprowadzić edukację seksualną"

W pewnym momencie rozmowy Omenaa została zapytana, czy czuje się jeszcze polską patriotką. Kobieta przyznała, że projekt związany ze szkołą był dla niej trudny, bo "jest pół Polką, pół Ghanką i kocha oba kraje". Jednak są pewne kwestie, które są dla niej nie do przeskoczenia.

Nie akceptuję polskiego rasizmu i ksenofobii. Tego, że Polacy nieustannie szukają pretekstu, żeby dołożyć komuś, kto wygląda inaczej niż oni. Kiedy jestem za granicą, coraz częściej jest mi, niestety, za nas jako społeczeństwo wstyd – przyznała.

Właścicielka Omenaa Foundation dodała przy okazji, że wszystko co dzieje się obecnie w Polsce ma "swoje podłoże w braku edukacji".

Przecież nikt nie rodzi się rasistą. To my, dorośli, tworzymy stereotypy i zamykamy w nich nasze dzieci – stwierdziła.

Omenaa jest przekonana, że gdyby budowała szkołę w Mińsku Mazowieckim, a nie w Ghanie, to powstałaby w rok, a nie prawie w cztery lata.

Szkoda, że moi przeciwnicy nie dostrzegają, że dzielę po równo, tak jak równo mam rozłożone geny. W przyszłym roku realizuję ogromny projekt z CCC, będziemy w całej Europie sprzedawać buty z naniesionymi na nie rysunkami dzieci. Dochód przeznaczymy zarówno na domy dziecka w Polsce, jak i szkołę w Ghanie – wyznała gazecie.
Autor: KDH
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić