"Skandaliczne" pieniądze. Nie przeżyłby za taką emeryturę

30

To brzmi wręcz niewiarygodnie, ale... Andrzej Rosiewicz w tym roku świętuje już 70-lecie pracy artystycznej. Piosenkarz mógłby przejść na emeryturę, jednak na razie nie decyduje się na tak krok. To ze względu na bardzo niskie świadczenie.

"Skandaliczne" pieniądze. Nie przeżyłby za taką emeryturę
Andrzej Rosiewicz (Licencjodawca, AKPA)

Andrzeja Rosiewicza kojarzy chyba każdy. To wykonawca ponadczasowych przebojów, takich jak "Najwięcej witaminy", "Czy czuje pani cha-chę" oraz "Czterdzieści lat minęło". W tym roku ten piosenkarz świętuje już 70-lecie swojej pracy artystycznej.

Do muzyki lgnął od małego. Już w wieku dziewięciu lat dołączył do Zespołu Pieśni Tańca Dzieci Warszawy. Koncertował z nim aż przez dekadę.

Choć dziś ma już 78 lat, to nawet nie myśli o emeryturze. Przed kilkoma laty przyznawał, że jako emeryt... umarłby z głodu. Wyznał wówczas, że z ZUS-u otrzymuje "skandaliczne 590 złotych miesięcznie".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mam Talent Ameryka: All Stars

Po kilku waloryzacjach ta kwota jest już wyższa. Mimo to Rosiewicz nie byłby w stanie przeżyć za to świadczenie.

Niby emerytura jest, ale tylko formalnie, bo samo pojęcie jest mi z gruntu obce. Nie zwalniam tempa i nie tracę pogody ducha. Mówię o sobie: były harcerz i sportowiec, a obecnie artysta estradowy odrzutowiec. I tego się trzymam. Mimo wieku formę fizyczną cały czas mam - zapewniał niedawno w rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

Ma 78 lat, a mimo to załapał się na 500 plus

Andrzej Rosiewicz zażartował poza tym, że dzięki późnemu ojcostwu zdołał się załapać na 500 plus.

Dzięki późnemu ożenkowi mam teraz młode dzieci: Jędrzej skończył 18 lat, a bliźniaki Irena i Adam są o półtora roku młodsze, więc jeszcze mogę przez jakiś czas korzystać z "dobrej zmiany" i programu 500 plus - mówił artysta.

Niska emerytura Rosiewicza może zdziwić wiele osób. Warto wspomnieć, że artyści często mierzą się z tym problemem. To m.in. efekt płacenia niskich składek do ZUS lub pracy na nieoskładkowanych umowach.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić