aktualizacja 

-74 stopnie Celsjusza. Szokujący atak zimy i to nie na Syberii

232

Na Górze Waszyngtona w amerykańskim stanie New Hampshire odnotowano wyjątkowo niską temperaturę. Wartości na termometrze były takie same jak na Marsie. Do sieci trafiło również wideo ze stacji meteorologicznej, na którym widać siłę ataku zimy.

-74 stopnie Celsjusza. Szokujący atak zimy i to nie na Syberii
Nagranie ze stacji meteorologicznej obiegło sieć (Twitter)

3 lutego 2023 roku na zawsze zapisał się w historii pomiarów na Górze Waszyngtona. Szczyt znany jako miejsce z jednymi z najgorszych warunków pogodowych na świecie, znowu znalazł się na ustach meteorologów z całego świata. Trudno uwierzyć w wartości, które zarejestrowały tam właśnie urządzenia pomiarowe.

Wiatr, który zerwał się na Górze Waszyngtona, spowodował niezwykle ekstremalne warunki pogodowe. W pewnym momencie porywy przekraczały 200 km/h. Temperatura wynosząca około -41 stopni Celsjusza w połączeniu z wichurą dała niebywały rezultat w postaci odczuwalnej temperatury -74 stopnie Celsjusza. To bardzo podobne warunki pogodowe do tych, które panują na Marsie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pracował w Banku Światowym. Tak wykpił Kurskiego

W sieci pojawiło się nagranie wideo ze stacji meteorologicznej na szczycie góry. Samo obejrzenie materiału sprawia, że robi się zimniej. Wiatr wiał z tak dużą prędkością, że doszło do zamieci śnieżnej. Przełożyło się to na fatalną widoczność, która zdaniem meteorologów wyniosła około 90 metrów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obserwatorium jest obsadzone przez cały rok, ale pracownicy ostrzegali innych przed śmiertelnymi warunkami. Wideo wzbudziło zainteresowanie internautów z całego świata. Niektórzy porównywali warunki z nagrania do scen z planety Hoth w filmie "Gwiezdne Wojny: Imperium Kontratakuje". Według oficjalnych pomiarów najzimniejsza temperatura powietrza, jaką kiedykolwiek zarejestrowano na szczycie Góry Waszyngtona, wynosiła -43 stopnie Celsjusza w 1934 roku. Szczy stanowiący część Apallachów mierzy 1917 m n.p.m.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić