Szymon Michalski| 

Nie uwierzysz. Tyle zarabiało się w Fame MMA w 2019 roku

1

Nie jest tajemnicą, że ci, którzy decydują się brać czynny udział w galach Fame MMA, mogą liczyć na horrendalne wynagrodzenie. Okazuje się, że nie zawsze tak było. Szczególnie na początku działalności federacji. Rąbka tajemnicy na kanale cwierkaja.pl na TikToku uchylił Filip "Filipek" Marcinek.

Nie uwierzysz. Tyle zarabiało się w Fame MMA w 2019 roku
Filip Marcinek (Instagram, Filip Marcinek)

Fame MMA cieszy się sporą popularnością w naszym kraju. Ogromne zainteresowanie przekłada się na coraz większe możliwości. Dzięki temu władze federacji mogą oferować kontrakty na bardzo wysokim poziomie.

Wystarczy wspomnieć, że na ostatniej gali FAME 20 odbył się turniej o puli nagród wynoszącej dwa miliony złotych. Główna nagroda powędrowała w ręce Maksymiliana "Wiewióra" Wiewiórki, który zainkasował 1,5 miliona złotych. Tak wysokie zarobki nie zawsze były jednak możliwe.

Federacja została założona w 2018 roku. Na początku jej działalności uczestnicy gal nie mogli liczyć na tak duże zarobki. Te, w porównaniu z obecnymi, nie były wysokie. Więcej o wynagrodzeniach opowiedział Filip "Filipek" Marcinek, który był gościem kanału cwierkaja.pl na TikToku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 366 maratonów w ciągu roku. I to koniec! Ujawnił nowe plany

Raper uchylił rąbka tajemnicy

- Za pierwszą walkę dostałem 12 tysięcy złotych. Wiem, że to była jedna z większych gaż na tamten moment w Fame MMA. To były dla mnie duże pieniądze. To był okres, gdy ja studiowałem dziennie, więc nie mogłem chodzić do pracy, a z rapu nie "kapało" jeszcze jakoś bardzo dużo - powiedział 28-letni polski raper, freestyler, autor tekstów oraz freak fighter.

Filip Marcinek we wspomnianej pierwszej walce zmierzył się z Patrykiem "Rybą" Karasiem. Starcie odbywało się na gali Fame MMA 3 w Łodzi i decyzją sędziów zakończyło się jego porażką. Pojedynek odbył się w marcu 2019 roku.

Dodajmy, że Filip "Filipek" Marcinek dla federacji Fame MMA stoczył dziewięć walk. Cztery zakończyły się jego wygranymi, a pięć przegranymi. Ostatnia miała miejsce w lutym na gali FAME 20. W pierwszej rundzie przegrał z Dawidem Malczyńskim i musiał obejść się smakiem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić