Wszystko się nagrało. Neymar był wściekły

5

Nie milkną echa sensacyjnej porażki Brazylii z Chorwacją w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata. Sieć obiegło zachowanie gwiazdy reprezentacji po stracie gola w końcówce dogrywki. Zobaczcie sami, jak na murawie zachowywał się Neymar, gdy nad jego drużyną zawisło widmo odpadnięcia z mundialu w Katarze.

Zachowanie Neymara nie umknęło uwadze kibiców i mediów - EPA/Friedemann Vogel Dostawca: PAP/EPA. (PAP, PAP/EPA/Friedemann Vogel)

W piątek 9 grudnia Chorwacja sensacyjnie pokonała Brazylię po rzutach karnych, dzięki czemu awansowała do półfinału piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Wcześniej, w podstawowych 90 minutach gry, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki.

W dogrywce piękne trafienie zaliczył Neymar i wydawało się wówczas, że Brazylijczycy są na prostej drodze do półfinału. Chorwaci się jednak nie załamali. W 117. minucie oddali pierwszy celny strzał na bramkę i... wyrównali stan rywalizacji! Zrobił to niezawodny Bruno Petković.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widzimy reakcję Neymara na stracona bramkę. Powiedzieć, że był wściekły, to w zasadzie nic nie powiedzieć. Gwiazdor wręcz wychodził z siebie po tym, co się stało.

Nie ma potrzeby, żebyście wychodzili wyżej. Jest 1:0. Zostało pięć minut, nie było potrzeby. Po co tak wychodziliście? - krzyczał zirytowany piłkarz w kierunku bloku obronnego Canarinhos.

Zobacz zachowanie Neymara po stracie bramki...

Jeszcze przed mistrzostwami w Katarze Neymar zapowiadał, że turniej w Katarze może być jego ostatnim w karierze. Po odpadnięciu z Chorwacją Brazylijczyk ponownie był pytany o te słowa.

Nie zamykam sobie drzwi przed reprezentacją, nie chcę niczego robić pochopnie, ale nie mogę też zagwarantować na sto procent, że wrócę. Muszę przemyśleć, co będzie najlepsze dla mnie i kadry - oznajmił zawodnik związany z Paris Saint-Germain, cytowany przez ESPN.

Brazylia po raz ostatni zdobyła tytuł mistrzów świata w 2002 roku. Po 20 latach zawodnicy z Ameryki Południowej chcieli przerwać niekorzystną serię. Byli faworytami do wygrania turnieju. Tak się jednak nie stało - w sobotę wrócili do swoich domów. Neymar, według nieoficjalnych doniesień mediów, postanowił zostać jeszcze w Katarze.