Uderzy w Ziemię 2 maja. Jest komunikat NASA

598

Burza słoneczna podróżująca z prędkością 18 mln km/h uderzy w Ziemię już dziś - 2 maja. Według ekspertów może mieć wpływ na technologię satelitarną i sieć energetyczną.

Uderzy w Ziemię 2 maja. Jest komunikat NASA
Burza słoneczna będzie odczuwalna już 2 maja. (Getty Images)

Burza słoneczna poruszająca się z prędkością 1,8 mln km/h ma uderzyć w Ziemię w ten weekend. Według ekspertów może wpłynąć na technologię satelitarną jednak odczuwalne skutki będą niewielkie.

2 maja - burza słoneczna dotrze do Ziemi

W równikowym obszarze atmosfery Słońca pojawiła się dziura, która wyrzuca cząsteczki słoneczne z prędkością 500 kilometrów na sekundę, czyli 1,8 miliona kilometrów na godzinę. Wahania sieci energetycznej, awarie sieci satelitarnej, a nawet dziwne zachowania zwierząt wędrownych - takie skutki może mieć ta nadchodząca burza.

Niewielkie burze geomagnetyczne G1 są możliwe 2 maja, kiedy prąd wiatru słonecznego uderzy w pole magnetyczne Ziemi. Materiał gazowy wypływa z prędkością większą niż 500 km / s z równikowej dziury w atmosferze słonecznej - napisał astronom Tony Phillips.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Chociaż ta burza słoneczna nie jest duża, to niektórzy eksperci ostrzegają, że poważniejsza burza to kwestia czasu. NASA wyjaśnia, że ​​same burze słoneczne mogą trwać od kilku minut do kilku godzin, ale ich późniejsze konsekwencje mogą utrzymywać się w ziemskiej magnetosferze i atmosferze przez kilka dni lub nawet tygodni.

Burze, które do tej pory uderzyły w Ziemię, były w większości nieszkodliwe, ale Słońce jest w stanie wyzwolić rozbłyski tak potężne, że mogą sparaliżować technologię Ziemi. W 1989 roku burza słoneczna spowodowała przerwę w dostawie prądu w całej prowincji Quebec w Kanadzie.

Zobacz także: Najbliższa Ziemi czarna dziura. Pierwsze takie odkrycie w historii
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić