Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Sensacyjny wynalazek Polaków. Wzrok was nie myli, to naprawdę on

105
Podziel się:

Marcin Ratajczak i Patryk Barkowski właśnie ukończyli swój 10-letni projekt, którego efektem jest stworzenie ultracienkiej opaski na rękę. Jedną z pierwszych osób, które przemówiły za jej pomocą, był sam Elon Musk. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Sensacyjny wynalazek Polaków. Wzrok was nie myli, to naprawdę on
Co łączy Elona Muska z Polską? Wynalazek uratuje życie tysięcy osób (Twitter)

Dwóch Polaków po 10 latach swojej ogromnej pracy stworzyło w laboratorium pierwszą na świecie technologię drukowania światła i ruchomego obrazu. Drukują źródła światła w każdym możliwym kształcie.

Pisząc najprościej, ich technologia pozwala na wydrukowanie ekranów OLED grubości kartki papieru na ubraniach oraz na przedmiotach. Efekt ich prac jest obecnie największą innowacją w technice druku światła.

Pomysł na produkt - czyli papier, który jest telewizorem - miałem już jako dziecko, gdy się bawiłem katalogami. Paręnaście lat później Patrick Barkowski zadzwonił do mnie z pomysłem na biznes. Odwiedziłem go i zobaczyłem pierwszy raz OLED-a. Byłem zafascynowany tą technologią i uznałem, że będziemy w stanie właśnie to zrealizować - powiedział Marcin Ratajczak.

Projekt twórców został nazwany Inuru, a same opaski - Elfami. Stojący za opaskami zespół składa się z chemików, inżynierów, elektroników oraz ludzi w produkcji i sprzedaży. W sumie jest 12 osób. Siedziba główna firmy mieści się w Berlinie.

Opaska na ręku Elona Muska

Na nagraniu pokazującym premierowe użycie opasek widać postać Elona Muska. To najbogatszy człowiek globu, dyrektor generalny takich firm, jak Tesla czy SpaceX. Jego majątek szacowany jest na 236 miliardów dolarów.

Opaski z ekranem OLED docelowo mają służyć chorym, którzy biorą regularnie leki oraz będą wskazywać daty ważności na opakowania produktów żywnościowych. Według prognoz twórców ekrany mają zapobiec nawet 30 tys. zgonów, a także mają pozwolić uniknąć wielomiliardowych kosztów związanych z niewłaściwym stosowaniem leków. Oficjalnie technologia zostanie zaprezentowana 11 września w Krakowie podczas Festiwalu Bomba Megabitowa.

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(105)
Znowu Sebasti...
miesiąc temu
Ludzie są wrogiem planety i samych siebie.. zniszczymy najpierw ją, a później siebie. Tyle w temacie. Brawo chłopaki, ale nie wymyślajcie nic, co przedłuża ludzkie życie.
Znowu Sebasti...
miesiąc temu
Jest jeszcze jedno ale.. wynalazki żeby przedłużyć ludzkie życie są nikomu nie potrzebne. To ludzie zabijają ludzkość, im więcej ludzi w ludziach, tym gorzej dla planety. Bez planety nie ma ludzi. Taki paradoks
Sebastian
miesiąc temu
Brawo dla chłopaków!!! Polacy to jednak zdolni ludzie, przykładów jest mnóstwo.. Tylko jak ktoś inny na tym położy łapę,(a zazwyczaj tak jest z nami) to się okaże, że oni to tylko wpadli na pomysł - a bez innych by się nie udało.
rls
miesiąc temu
Brawo!
Maecin
miesiąc temu
Jak Polak jak firma z Berlina :) to Niemcy nie Polacy ! Polacy maja firmy w Polsce !
hahaha
miesiąc temu
super w kinach to bedzue wyglądać jak kazdy bedzie świecił (lepiej niz teraz telefonami)
Junior
miesiąc temu
Teraz każdy dosłownie będzie słupem reklamowym DOSŁOWNIE
benek
miesiąc temu
Fachowców odezwało się co nie miara jeden głupszy od drugiego
Kwiatkowski
miesiąc temu
Fuck
Jan S.
miesiąc temu
Przeprowadziłem krótką kwerendę po internecie. O tym wynalazku informują materiały własne firmy Inuru, media społecznościowe i polskie plotkarskie portale. Za granicą cisza.
Deneb
miesiąc temu
Chodzi o druk światłem, a nie drukowania światła, światły Panie Autorze.
Jurgen
miesiąc temu
A bateria będzie trzymać może dzień
Tata Agaty
miesiąc temu
Elon zrobi z tego obrożę dla psa.
Leśny Dziadek
miesiąc temu
Wydrukuję światło i niechaj oświeci redaktorów O2.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić