Jeden z najzdrowszych miodów. Nie bez powodu nazywany królewskim

23

Miód faceliowy, uznawany za jeden z najlepszych ze względu na swoje zdrowotne właściwości, często porównuje się do miodu manuka. Powstaje z nektaru kwiatów błękitnej facelii, która jest bogatym źródłem miodu. To popularny wybór wśród pszczelarzy, ale dlaczego jest tak wyjątkowy?

Jeden z najzdrowszych miodów. Nie bez powodu nazywany królewskim
Miód facelinowy jest jednym z najzdrowszych (Getty Images, jopstock)

Popularność miodu faceliowego

Jego subtelny, kwiatowy i kwaskowaty smak sprawia, że jest uwielbiany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Miód faceliowy jest jednym z najbardziej cenionych rodzajów miodu na świecie.

Unikalne cechy miodu faceliowego obejmują nie tylko jego delikatny smak, ale także jego charakterystyczny kolor oraz pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

Pozyskiwanie miodu faceliowego wymaga zbierania nektaru z facelii błękitnej, jednej z najbardziej miododajnych roślin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Cała prawda o miodzie. Jego nadmiar może być szkodliwy

Miód faceliowy ma niespotykaną barwę. Na początku ma herbaciany odcień z zielonkawymi refleksami. W miarę krystalizacji jego kolor zmienia się na niemal biały lub żółty, co czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Miód faceliowy jako produkt naturalny stanowi prawdziwą skarbnicę zdrowia, dlatego warto go spróbować i skorzystać z jego licznych dobroczynnych właściwości.

Lecznicze właściwości miodu faceliowego

Miód faceliowy pomaga nie tylko przy przeziębieniach i grypie, ma znacznie więcej do zaoferowania. Tradycyjnie używany był także przy niewydolności serca, zmęczeniu fizycznym i psychicznym oraz problemach z układem pokarmowym.

Miód faceliowy, dzięki silnym właściwościom antyoksydacyjnym, jest jednym z niewielu naturalnych środków, które mogą neutralizować szkodliwe działanie używek takich jak nikotyna, alkohol, kawa i czarna herbata.

Pomaga również w naturalnej pielęgnacji skóry, jako składnik peelingów, które poprawiają gładkość i jej odżywienie.

Korzyści zdrowotne miodu faceliowego obejmują także pomoc przy wrzodach żołądka, zapaleniu żołądka oraz problemach z pęcherzykiem żółciowym i trzustką.

Miód faceliowy jest także stosowany w leczeniu chorób układu oddechowego, takich jak przeziębienie, grypa oraz astma oskrzelowa. Posiada właściwości obniżające ciśnienie krwi, zapobiegające miażdżycy i wspomagające osoby z niewydolnością serca.

Miód faceliowy jest również pomocny w leczeniu anemii i może wzmacniać układ odpornościowy, szczególnie w przypadku nawracających infekcji.

Ze względu na tak wiele korzyści warto spróbować i przekonać się na własnej skórze o prozdrowotnym działu miodu faceliowego, zwanego królewskim. Możemy wiele na tym zyskać, a na pewno nic nie tracimy.

Autor: PAA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić