Kumulują złogi tłuszczu, zaburzają gospodarkę lipidową. Odstaw natychmiast

3

Cellulit to zaburzenie w budowie tkanki podskórnej, objawiające się pojawieniem się guzków i zagłębień w ciele. Wówczas skóra przypomina barwą i wyglądem skórkę pomarańczy. Dowiedz się, jakie są najczęstsze przyczyny powstawania tych patologicznych zmian w skórze.

Niektóre produkty mogą zwiększać ryzyko powstania cellulitu
Niektóre produkty mogą zwiększać ryzyko powstania cellulitu (Getty Images)

Cellulit pojawia się najczęściej u kobiet w różnym wieku, które zmagają się z nadwagą lub otyłością. Główny czynnik powstania pomarańczowej skórki to żeńskie hormony, a w szczególności wysoki poziom estrogenu. Innymi przyczynami mogą być brak ruchu, niezdrowy tryb życia, codzienny stres i zbyt długie gorące kąpiele.

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na występowanie cellulitu są uwarunkowania genetyczne. Niektóre geny mogą mieć znaczący wpływ na ilość tłuszczu w komórkach tłuszczowych i szybkość jego spalania przez organizm.

Codzienny jadłospis bogaty w tłuszcze, węglowodany i sól, również nie pomaga uchronić się przed celullitem. Dieta antycellulitowa powinna składać się raczej z produktów lekkostrawnych. Niektóre substancje i żywność w połączeniu z niezdrowym stylem życia oraz obciążeniami genetycznymi, mogą powodować tę nieestetyczną dolegliwość.

Żeby zmniejszyć ryzyko pojawienia się cellulitu, należy unikać lub znacznie ograniczyć spożycie niektórych produktów. Należą do nich m.in. kawa, alkohol, słodycze, sól, chipsy, białe pieczywo, tłuszcze zwierzęce, węglowodany, fast foody, dania smażone. Wyeliminować z menu należy również żywność wysokoprzetworzoną, która zawiera sztuczne barwniki i konserwanty, np. sosy w proszku, zupy instant, parówki czy wędliny. Palenie papierosów także nie pomaga w pozbyciu się cellulitu.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić