Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|

Najgorszy nowotwór. Nie daje objawów, zabija 90 proc. pacjentów

24
Podziel się:

Mówi się, że to cisi zabójcy, gdyż przez wiele lat mogą nie dawać żadnych wyraźnych symptomów lub powodować objawy mało charakterystyczne, podobne do innych chorób. Sprawdź, które nowotwory są wyjątkowo niebezpieczne ze względu na swój bezobjawowy przebieg. Oto pięć najgroźniejszych.

Nowotwory, które długo nie dają objawów
Nowotwory, które długo nie dają objawów

Nowotwory, które rozwijają się bezobjawowo

Statystyki są nieubłagane – aż 90 proc. pacjentów z rakiem trzustki nie przeżywa pięciu lat. Wszystko przez to, że nowotwór ten w początkowej fazie może nie dawać żadnych objawów, więc najczęściej jest diagnozowany w zaawansowanych stadium. Wówczas pojawia się ból w nadbrzuszu i plecach, chorzy skarżą się na ogólne osłabienie, wzdęty brzuch, obrzęki kończyn. Pojawiają się wymioty, nudności, gorączka oraz dreszcze. Niestety i wtedy symptomy łatwo pomylić z infekcją wirusową, np. grypą.

Do cichych zabójców lekarze zaliczają też raka prostaty oraz raka jąder. Ten pierwszy może powodować objawy, które panowie często zbagatelizują. U chorych pojawiają się zaburzenia erekcji, ból kręgosłupa czy nawracające infekcje układu moczowego.

To zazwyczaj pierwsze objawy raka prostaty. Z kolei rak jąder często atakuje młodych mężczyzn – między 20. a 45. rokiem życia. Wielu z nich nawet nie przypuszcza, że w tym wieku może rozwinąć się u nich choroba nowotworowa. Nie kojarzą więc powiększonych jąder czy niewielkiego guzka z rakiem.

Kolejny wyjątkowo niebezpieczny nowotwór to rak pęcherza moczowego. Powoduje on jednak objawy, które łatwo pomylić z infekcją układu moczowego. Pacjenci skarżą się na bolesne oddawanie moczu i ból w okolicy pęcherza. Gdy jednak pojawia się krew w moczu, może być już za późno.

Bezobjawowo nawet przez 10 lat może rozwijać się nowotwór jelita grubego. Gdy obserwujesz u siebie częste zaparcia, biegunki, bóle brzucha, zmęczenie pomimo braku wysiłku fizycznego czy utratę wagi bez wyraźnej przyczyny, to najwyższa pora, by skonsultować się ze specjalistą. Okazuje się, że aż 70 proc. osób z tym nowotworem za późno trafia pod opiekę lekarza.

Należy pamiętać, że nawet pozornie błahe objawy mogą być sygnałem ostrzegawczym, który wysyła nam nasz organizm. Nie wolno więc zapominać o regularnych badaniach i odpowiedniej profilaktyce przeciwnowotworowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
Pl.
5 miesięcy temu
A poszczepienna ile już zabiła i jeszcze zabije ludzi to nie wiecie już.
Zdrowia
8 miesięcy temu
System zdrowotny daje dużo do życzenia. Niektóre przychodnie pożal się diabłu jak były za komuny tak i do tej pory wyglądają. Drzwi nie są wygłoszone, słychać słowo w słowo co mówi pacjent lekarzowi. Obłęd. Najbardziej zasłużeni w tym wszystkim są ratownicy. To oni są na I linii frontu. Im należą się podwyżki. To oni na sygnale i niejednokrotnie narażając swoje zycie jadą by nas ratować. A najlepiej to po prostu nie chorować.
Tacy
8 miesięcy temu
Jest coś gorszego niż covid? Niemożliwe…
essii
8 miesięcy temu
dla mnie biotad plus to numer1 poczytaj sobie na alleg
Teodor
8 miesięcy temu
Zabija 90 procent chorych i nikt nie ogłosił pandemia? Ciekawy tok rozumowania.
Zdrowjakkon
8 miesięcy temu
Osobiście będąc zdrowym jak koń, mam leki gdzieś, podobnie, jak tutejszą tzw służbę zdrowia.
Skraj Lasa
8 miesięcy temu
Najgorszy nowotwór to pis, bo wykańcza kraj.
opszukalinas
8 miesięcy temu
a to zabijanie przyspieszaja nowotwory z sejmu, gdzie kolejny raz ministrowie rządu PiS wespół z tzw opozycją pozwalają podnosić ceny prądu, gazu itd aby ludzie nie mieli na leki a nawet na jedzenie. HAŃBA KACZYŃSKI!
ulka
8 miesięcy temu
chodziłam z astmą oskrzelową przez 20 lat do lekarza,wiedziałam,że ją mam tylko lekarz nie umiał mi jej zdiagnozować nic tylko spirometria,dopiero jak sama 2 lata temu zrobiłam sobie prywatnie badania i sama z nimi poszłam do lekarza,to mnie opieprzył ,że tak póżno do niego przyszłam,a ja mu powiedziałam ,żeby sobie popaterzył w kartotekę
CNNNC
8 miesięcy temu
Rak pecherza i rak macicy wywolany jest przez pasozyty , przywry . Rak jelita grubego to grzyb . Powinno sie calkiem inaczej leczyc
saas
8 miesięcy temu
Jak jutro się zdecyduje iść do rodzinnego i przekonam go by mi dał skierowanie to być może w 7 stadium uda mi się dostać diagnozę no jeszcze sobie ustal wolne w robocie na za 2 lata...
Ewa
8 miesięcy temu
Chorowałam na raka jelita, miałam mieć kontrolną kolonoskopie w szpitalu w Wołominie i minęło 2 lata jak mieli zadzwonić i ustalić wizytę i cisza. Po drodze był covid potem nie wiem co, zaraz będzie znowu covid muszę zabrać skierowanie bo chyba o mnie zapomnieli na śmierć, a mam 45 lat jeszcze bym płaciła podatki jakiś czas. Bo starszych ludzi to już wcale nie traktują poważnie. Także lecimy się a to też wyczyn dla zdrowych
Krzysztof
8 miesięcy temu
Dziś byłem zapisać się na wizytę u neurochirurga (oponiak na przysadce). Termin wizyty - Czerwiec 2023! (Warszawa)
Krzysztof
8 miesięcy temu
Byłem dziś zapisać się do neurochirurga na wizytę (oponiak na przysadce). Wizyta - Czerwiec 2023! (Warszawa)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić