aktualizacja 

Najzdrowszy olej. Wzmacnia jelita, wymiata trójglicerydy z tętnic

192

Nazywany jest złotem faraonów. To naturalne remedium na wiele dolegliwości. Dzięki mocy silnych przeciwutleniaczy wykazuje właściwości przeciwnowotworowe, ale nie tylko. Dowiedz się, dlaczego warto mieć ten olej zawsze pod ręką.

Olej z czarnuszki
Olej z czarnuszki

Poznaj niezwykłe właściwości oleju z czarnuszki

Czarnuszka siewna inaczej kumin czarny, kminek egipski lub czarny sezam, doskonale sprawdza się w kuchni jako dodatek do potraw mięsnych, sosów, sałatek, serów i kiszonek. Roślina ta swoje zastosowanie znajduje również w kosmetyce i medycynie naturalnej.

Z nasion czarnuszki wytwarza się olej, który posiada szeroki wachlarz prozdrowotnych właściwości i mnóstwo cennych dla naszego organizmu elementów. Znajdziemy w nim m.in. witaminę A, C, F, witaminy z grupy B, wapń, cynk, sód, selen, magnez, żelazo, potas, kwasy omega-3, omega-6, omega-9, flawonoidy, fosfolipidy, saponiny, sterole roślinne, karwakrol, limonen i tymochinon.

Najcenniejszym związkiem obecnym w oleju z czarnego kminku jest tymochinon, który wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne i antynowotworowe.

Ojej z czarnuszki podnosi odporność na różnego rodzaju infekcje, obniża ciśnienie, redukuje zbyt wysokie stężenie glukozy, trójglicerydów i złego cholesterolu we krwi. Dzięki temu może zapobiegać takim poważnym schorzeniom, jak miażdżyca, zawał serca, udar mózgu, choroba wieńcowa, zakrzepica czy cukrzyca typu 2. Poza tym dzięki zawartości antyoksydantów, chroni nas przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, opóźnia proces starzenia i hamuje namnażanie się komórek rakowych w organizmie.

Osoby borykające się z dolegliwościami przewodu pokarmowego również powinny regularnie sięgać po olej z czarnuszki. Warto po niego sięgnąć, jeśli cierpimy z powodu zaparcia, biegunki, wrzodów żołądka i dwunastnicy, wzdęcia jelit, grypy żołądkowej, zapalenia błony śluzowej żołądka, refluksu żołądkowo-przełykowego i wymiotów. Można go spożywać w trakcie posiłku, na czczo i przed snem.

Ten preparat nadaje się także do użytku zewnętrznego. Sprawdza się przy leczeniu wysypki alergicznej, grzybicy, egzemy, trądziku, trudno gojących się ran, łupieżu i liszaja.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić