Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil S. Sikora
|
aktualizacja

Nigdy tak nie rób. Możesz doprowadzić do sepsy

8
Podziel się:

Pulsujący ból, obrzęk, gorączka i dreszcze to tylko niektóre objawy, które może powodować zastrzał. I chociaż mogłoby się wydawać, że zadrapanie to nic groźnego, to gdy rozwinie się stan zapalny, może być konieczna interwencja chirurga.

Nigdy tak nie rób. Możesz doprowadzić do sepsy
Zastrzał może powodować pulsujący ból (Devenorr)

Zastrzał to ropne zapalenie palca rozwijające się w wyniku urazu. Powstaje, gdy skóra przy paznokciu jest uszkodzona lub opuszek palca zostanie ukłuty. Wówczas do rany z powodzeniem mogą przedostać się bakterie, które na początku powodują stan zapalny, a następnie doprowadzają do zakażenia. Zakłucie, zadrapania, uszkodzenie okolic paznokcia, a także niewłaściwa pielęgnacja paznokci, nieprawidłowe wycinanie skórek, obgryzanie paznokci i skórek, używanie niezdezynfekowanych narzędzi kosmetycznych – te wszystkie czynniki mogą doprowadzić do rozwoju zastrzału. Problem ten dotyczy znaczenie częściej osób, które zmagają się z wrastającymi paznokciami.

Gdy mamy do czynienia z zastrzałem, pojawia się silny, pulsujący ból palca, widać również opuchliznę i zaczerwienienie. Może pojawić się ropień. Czasami pacjent zmaga się również z gorączką i odczuwa dreszcze. Czy zastrzał można wyleczyć domowymi sposobami? Jeśli stan zapalny jest niewielki, warto wymoczyć palec w wodzie z szarym mydłem. Taki sposób w naturalny sposób przyspieszy pozbycie się ropy i stanu zapalnego. Wiele osób poleca również zanurzenie palca na sekundę we wrzącej wodzie. Zabieg ten należy powtarzać kilka razy w ciągu dnia. Inną metodą są ziołowe napary. Obrzęki zlikwiduje szałwia. W aptece dostępne są również maści z antybiotykiem – one również mogą pomóc, gdy zastrzał daje lekkie objawy.

W niektórych przypadkach naturalne metody mogą jednak nie wystarczyć. Jeśli zastrzał dotarł do głębokich warstw skóry, mięśni czy kości, niezbędna jest wizyta u lekarza. Specjalista usunie pęcherz z ropą lub wytnie paznokieć, a jeśli będzie to konieczne, to również przepisze antybiotyk.

Należy pamiętać, że zastrzał nigdy nie powinien być bagatelizowany. Nieleczony, zlekceważony może doprowadzić do sepsy czy zakażenia szpiku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
SPRÓBUJ
3 miesiące temu
Na różnych portalach informacyjnych mnożą się artykuły dotyczące naszego zdrowia, mnogość porad i zaleceń jak długo cieszyć się zdrowiem jest ogromna. Jednak rzeczywistość weryfikuje, bo i tak wszyscy starzejemy się, chorujemy i niestety umieramy. Czy jest na to jakiś lek? Z punktu widzenia człowieka nie ma, ale Bóg w niedalekiej przyszłości zamierza odmienić nasz stan i obdarować człowieka życiem wiecznym. Na przykład w biblii w Księdze Objawienia 21:3,4 czytamy,, I Bóg otrze z ich oczu wszystkie łzy. Nie będzie już śmierci, smutku, krzyku ani bólu. To co było kiedyś przemineło,, Czy to nie wspaniała perspektywa? Jest dużo więcej wersetów potwierdzających to, że Bogu naprawde zależy na tym, aby ludzkości przywrócić doskonałość. Dla wielu taki scenariusz jest wręcz niemożliwy, ale po zapoznaniu się z argumentami biblijnymi wielu zmieniło zdanie, a obecnie 8 milionów ludzi na ziemi jest głęboko przekonana o wiarygodności słów zawartych w biblii. Czytając tę wspaniałą księgę możemy się dowiedzieć, jakie jeszcze inne błogosławieństwa czekają w przyszłości naszą planetę ziemię. A czy Ty poznałeś już biblię? Jeśli nie, warto to zrobić, chociażby wpisując w przeglądarkę internetową hasło,, Jak odnieść najwięcej korzyści z poznawania Biblii,, Serdecznie polecam. :)
pudelnik
3 miesiące temu
Obiecuję już więcej nie będę
Ybb
3 miesiące temu
Będzie na to szczepionka ?
Waz
3 miesiące temu
Plaster ze srebrem, takie zielone opakowanie. Odkazić (octenisept), plaster na ranę, na to gazik jałowy, zwykły plaster na wierzch. Trzymać ze 3 dni, nie moczyć. Potem nowy opatrunek. I tak do skutku. Zalecenia wg chirurga, skuteczne.
gnago
3 miesiące temu
propolis wypróbowany na zastrzale bez antybiotyków chirurga etc.
pozdro
3 miesiące temu
Maść ichtiolowa w aptece bez recepty. Babciny wypróbowany sposob
Alinka
3 miesiące temu
Obgryzanie paznokci może doprowadzić do sepsy ? Całe lata obgryzałam, będąc dzieckiem. I żyje. 😜
Wspaniałe
3 miesiące temu
Moczenie palca we wrzącej wodzie xD Super!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić