aktualizacja 

Oczyszcza krew, obniża ciśnienie. Zbawienny dla serca

3

Choroby serca od lat stanowią jedną z głównych przyczyn zgonów wśród Polaków. Jeśli chcemy zadbać o nasz układ krążenia, powinniśmy przede wszystkim zdrowo się odżywiać i pamiętać o regularnej aktywności fizycznej. Stała obecność niektórych ziół w diecie także pomoże nam uniknąć poważnych problemów zdrowotnych.

Sok z głogu pomoże na nadciśnienie
Sok z głogu pomoże na nadciśnienie

Miłorząb

Miłorząb dwuklapowy nie tylko spowalnia proces starzenia się organizmu i poprawia nasza pamięć, ale również wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Stosowanie tej rośliny pomaga osobom, które cierpią na chorobę wieńcową i miażdżycę. Swoje prozdrowotne właściwości miłorząb zawdzięcza obecności flawonoidów, bioflawonoidów i ginkgolidów.

Ziele serdecznika

Na schorzenia związane z układem krążenia pomóc może też ziele serdecznika, w którym znajdziemy m.in. saponiny, sole potasu i wapnia, glikozydy i flawonoidy. Substancje te działają moczopędnie, rozkurczowo i uspokajająco. Wywar z tej rośliny rozrzedza krew, reguluje ciśnienie, wzmacnia mięsień sercowy, pomaga na arytmię i kołatanie serca. Jest również polecane osobom cierpiącym z powodu problemów trawiennych takich jak wzdęcia czy bóle brzucha.

Krwawnik

Krwawnik pospolity wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, oczyszcza organizm z toksyn i zapobiega krwotokom. Napary z tego zioła sprawdzają się w walce z chorobami nerek, problemami z sercem i stanami zapalnymi jamy ustnej. Krwawnik można również używać zewnętrznie jako naturalny preparat do dezynfekcji i oczyszczania ran.

Głóg

Głóg jest jedną z najbardziej popularnych roślin stosowanych w ziołolecznictwie. W owocach i kwiatach tego krzewu znajdziemy substancje wpływające korzystnie na pracę serca. Można do nich zaliczyć aminokwasy, flawonoidy, kwasy trójterpenowe i procyjanidy. Dzięki zawartości cennych składników głóg działa rozkurczowo na naczynia wieńcowe, wzmacnia tętnice i dba o prawidłowe ciśnienie krwi.

Lecznice preparaty na bazie głogu zmniejszają dolegliwości związane z układem krążenia, takie jak duszności i bóle w okolicach klatki piersiowej. W sklepach ze zdrową żywnością bez problemu znajdziesz sok czy suplementy diety z dodatkiem głogu, ale najlepsze naturalne lekarstwo warto przygotować samodzielnie.

Sięgając po wyżej wymienione preparaty ziołowe, miejmy na uwadze, że mogą wchodzić one w niebezpieczne interakcje z lekami na rozrzedzenie krwi. Z kolei ich nadmiar może nam bardziej zaszkodzić niż pomóc. Dlatego, zanim rozpoczniemy kurację z udziałem tych roślin, najlepiej wcześniej skonsultować się z lekarzem.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić