Oczyszcza po przejedzeniu. Regeneruje wątrobę, wymiata złogi i toksyny

127

Podczas wakacji chętnie spędzamy wolny czas ze znajomymi lub rodziną na świeżym powietrzu z zimnym drinkiem przy rozpalonym grillu. Niestety, tego rodzaju przyjemności znacznie obciążają naszą wątrobę. Dowiedz się, w jaki sposób możesz zadbać o kondycję swojej wątroby i oczyścić ją z toksyn.

Sok z grejpfruta doskonale oczyszcza wątrobę
Sok z grejpfruta doskonale oczyszcza wątrobę (Getty Images/iStockphoto)

Szybki detoks wątroby

Wątroba pełni niezwykle ważną funkcję w naszym organizmie, dlatego warto o nią dbać. Wspomaga prawidłowe trawienie, pełni bardzo istotną rolę w procesie detoksykacji oraz magazynuje cenne witaminy i minerały.

Jednym z naturalnych sposobów na regenerację komórek wątrobowych jest regularne picie soku ze świeżych grejpfrutów. Sok z tego gatunku cytrusów jest bogatym źródłem witaminy C i antyoksydantów, dzięki czemu pomoże wątrobie strawić tłuszcze i pozbyć się toksycznych substancji – złogów i toksyn.

Warzywa liściaste, takie jak szpinak, jarmuż, cykoria lub rukola również zadbają o dobrą formę naszej wątroby. Koktajl z tych warzyw dostarczy do organizmu odpowiednią dawkę chlorofilu. Ten zielony barwnik neutralizuje pestycydy i ciężkie metale oraz stymuluje produkcje żółci.

Do owoców wpływających pozytywnie na funkcjonowanie wątroby można zaliczyć także cytrynę, która zawiera hesperydynę. Ten związek roślinny chroni wątrobę przed uszkodzeniami. Poza tym w soku z cytryny znajdziemy mnóstwo cennej witaminy C i antyoksydantów.

W trosce o zdrowie wątroby warto codziennie sięgać po zieloną herbatę. Ten napój nie tylko wspiera prawidłową pracę wątroby, ale również zmniejsza ryzyko rozwoju chorób nowotworowych. Napar z liści zielonej herbaty zawiera katechiny, które zapobiegają kumulowaniu się komórek tłuszczowych w organizmie.

Awokado posiada glutation, dzięki czemu chroni nas przed rakiem wątroby i usuwa z niej toksyczne substancje. Oprócz tego, obecne w awokado jednonienasycone kwasy tłuszczowe obniżają stężenie złego cholesterolu LDL we krwi.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić