Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil S. Sikora
|

Pojawia się nad górną powieką. Alarmuje, że serce wysiada

62
Podziel się:

Wygląd naszej twarzy może powiedzieć więcej na temat naszego zdrowia, niż nam się wydaje. Następnym razem, gdy będziesz patrzeć w lustro, zwróć uwagę na subtelne sygnały, które wysyła ci twój organizm. To może ocalić ci życie.

Pojawia się nad górną powieką. Alarmuje, że serce wysiada
Zasinienie nad górną powieką może ostrzegać o chorym sercu (Licencjodawca, Jelena Stanojkovic)

Patofizjonomika, czyli ‘’czytanie z twarzy’’, to sposób rozpoznawania chorób stosowany już w starożytnych Chinach. Dziś jest wykorzystywany przede wszystkim przez zwolenników medycyny naturalnej, chociaż i lekarze na podstawie niektórych objawów widocznych na twarzy mogą powiedzieć, co nam dolega. Należy jednak pamiętać, że patofizjonomika nie może zastąpić lekarskiej konsultacji, ale może być sygnałem alarmowym, który powinien skłonić nas do uważnego przyjrzenia się naszemu zdrowiu.

Na twarzy mogą pojawić się objawy alergii. Chory ma wówczas zaczerwienione oczy, jęczmienie na powiekach, widoczna jest też opuchlizna. Ale obrzęki mogą również informować nas o problemach z tarczycą, a dokładniej o jej niedoczynności. Wówczas obejmują powieki górne oraz część twarzy pod oczami. Opuchlizna to także objaw (jeśli występuje razem z podkowami pod oczami) chorych nerek.

Gdy jednak towarzyszy nam w godzinach porannych, to najczęściej znak, że nasz organizm jest odwodniony. Zwróć wówczas uwagę na to, czy w twoim codziennym jadłospisie znajduje się wystarczająca ilość płynów oraz czy nie przesadzasz z ilością wypijanej kawy. Gdy opuchlizna świadczy o problemach z prawidłowym funkcjonowaniem pęcherza moczowego, jest wtedy zauważalna w obszarze dolnej powieki.

Ale nie tylko zmiany w obrębie naszych oczu powinny nas skłonić do wizyty u specjalisty. Uwagę warto też zwrócić na policzki. Choroby jelita cienkiego mogą powodować nietypowe zmarszczki i niedoskonałości na środkowej części czoła oraz właśnie na policzkach. Z kolei ich zaczerwienienie lub w ogóle zaczerwienienie całej twarzy, to częsty objaw nadciśnienia tętniczego oraz cukrzycy. U diabetyków zauważalne są również cienie pod oczami.

Widzisz to wokół oczu? Lepiej skontaktuj się z lekarzem

Gdy skóra wokół oczu ma ciemnobrązowy kolor, a na powiekach rozwinęły się białe, twarde grudki, jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. To objaw podwyższonego cholesterolu oraz trójglicerydów i może wskazywać na nieprawidłowe funkcjonowanie wątroby.

A jak na twarzy manifestują się problemy z sercem? Przede wszystkim zauważalna jest opadająca górna powieka. Powieki są wiotkie, a skóra traci swoją elastyczność. Gdy zaburzone jest funkcjonowanie mięśnia sercowego, na twarzy, tuż nad górną powieką, pojawia się zasinienie, a na czubku nosa nagminnie nawracające niedoskonałości, których trudno się pozbyć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(62)
LoLo
2 miesiące temu
Jak wypiję za dużo mamrota, to robię się czerwony, ale to chyba nie objaw jakiejś choroby...
fredek z krai...
3 miesiące temu
Oczy bolą jak sie patrzy co robi PIS i człowiek wali wtedy jabole i wysiada wątroba ...wielkie mi tam odkrycie
Emerytka
3 miesiące temu
Czego się durnoty czepiacie Tuska wy się przyjzyjcie swoim przystojniak z PiS małym grubym spuchnietym bo mało jedzą krzywoustym klamania od same święte po 3 slubach kościelnych po seminarium z tytułem inżyniera o najlepsza to ta co żyje w Bangkoku z wieloma mężczyznami z całego świata i jak się to nazywa konkubinat zdaniem PiS no brawo toż to same dobre przykłady do naśladowania a ta ostatnia to nawet dobry przedsiębiorca prywatny no brawo zwolennicy wyborcy PiS tylko brać przykład
Hhhkkt
3 miesiące temu
Znów Sikora, pseudomedyczny "redaktor"
Grubasek
3 miesiące temu
Nic z tego nie rozumiem
problem
3 miesiące temu
Zsunąłem napleta, a tu śledź.
Hela
3 miesiące temu
Nad górną powieką jest brew a nie czoło.
DZiadek
3 miesiące temu
Zastanawiam się gdzie jest dolna powieka ?
Wao
3 miesiące temu
Chciałbym być tak przystojny jak Borysław Budka moja żona zawsze mi to v stawia podczas c bunga Bunga
Hajer
3 miesiące temu
Donald ja dowiedział się że Górniki wywalczyły kasę a on wygra wybory to z czego ma to utrzymać ?
Znafca
3 miesiące temu
Na bank długi nos to długi Wacek
Teść
3 miesiące temu
Na każdym spotkaniu Donald ma to samo i nie przejmuje się jest niezniszczalny
Bubu
3 miesiące temu
Pozdrawiam mojego wspaniałego Red Grześka Kondonowicza z Tvn 24'wspaniały człowiek tylko ten wyraz kondona na twarzy go elemiminuje
Tesc
3 miesiące temu
Tusk się moczy jak widzi ze wediel po 39 tys Zeta a on będzie musiał dać po 4O Zet co ludzie powiedzą
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić