Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAM
|
aktualizacja

WHO ostrzega. Może wywołać raka gardła, wątroby, okrężnicy

235
Podziel się

Do tej pory uważano, że sporadyczne spożywanie alkoholu, np. lampka wina do kolacji, może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Z najnowszych badań wynika jednak, że nawet znikoma ilość alkoholu niesie za sobą poważne konsekwencje.

Regularne picie alkoholu zwiększa ryzyko groźnych nowotworów
Regularne picie alkoholu zwiększa ryzyko groźnych nowotworów (Getty Images)
bETxuPDp

Mózg

Spożywanie alkoholu powoduje spadek aktywności neuronów, czego efektem są: spłycenie emocjonalności, brak kontroli nad swoim zachowaniem oraz zaburzenia pamięci. Nadmierne spożywanie alkoholu na dłuższą metę pozostawia trwały uszczerbek na psychice, co objawia się różnego rodzajami zaburzeniami emocjonalnymi np. zanikiem uczuć wyższych. Według badaczy z Edinburgh Sleep Centre picie alkoholu przed snem (nawet od czasu do czasu) zaburza rytm snu, co prowadzi do problemów w codziennym funkcjonowaniu.

bETxuPDr

Układ krążenia

Picie alkoholu ma negatywny wpływ na układ krążenia i przyczynia się do różnych schorzeń, takich jak nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca oraz migotanie przedsionków. Specjaliści z australijskiego Baker IDI Heart and Diabetes Institute przeprowadzili badania, z których wynika, że nawet mała ilość alkoholu może doprowadzić do migotania przedsionków, arytmii oraz śmiertelnie niebezpiecznych zatorów i zakrzepów.

Nowotwory

Regularne sięganie po alkohol zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworu. WHO przestrzega przed zgubnym wpływem picia wysokoprocentowych trunków na rozwój raka wątroby, gardła, okrężnicy, odbytu, prostaty, piersi, jamy ustnej oraz przełyku. Nawet dwa drinki dziennie zwiększają prawdopodobieństwo, że nasz organizm zostanie zaatakowany przez nowotwór.

bETxuPDx

Układ pokarmowy

Napoje alkoholowe mogą przyczyniać się do problemów z układem pokarmowym. Regularne spożywanie wysokoprocentowych trunków wywołuje dolegliwości trawienne, biegunki, stany zapalne żołądka oraz wrzody. Istnieją również poważniejsze konsekwencje spożywania alkoholu związane z układem pokarmowym. Można do nich zaliczyć: raka trzustki, stłuszczenie i marskość wątroby.

bETxuPDy

Seks

Alkohol może powodować trudności z zajściem w ciążę, ma również związek z wadami rozwojowymi płodu. Wynikiem spożywania napojów alkoholowych przez ciężarną kobietę jest także FAS – płodowy zespół alkoholowy, który upośledza funkcjonowanie dziecka do końca życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETxuPDS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(235)
Gebels
9 miesięcy temu
W takim razie niech WHO zlikwiduje przedsiębiorstwa produkujące alkohol i papierosy i nie będzie problemu.
Piotrek
9 miesięcy temu
A co wolno jak nawet swierzym powietrzem oddychać nie wolno bo milicja wręcza kwit z abonamentem na oddychanie!!!
Kawalarz
9 miesięcy temu
Brat wali siostrę A siostra mu mówi wiesz że ty lepiej walisz jak ojciec wiem mama mi mówiła odpowiada aktywista lgbt
bETxuPDT
Iktorn
9 miesięcy temu
Nic nie wolno,bo wszystko szkodzi,bzdury,chodzi o to aby nas zniewolić,cholesterol,alkohol ma wzbudzać w nas poczucie winy,że za dużo,że nie zdrowo,gdy myślimy inaczej,to wymyślą nam korona wirusa
Gosia 1965
9 miesięcy temu
WHO nie powinno istnieć banda przestępców wszystko robią żeby nas zniewolić Man nadzieję że kiedyś zapłacą za swoje czyny
Chemik
9 miesięcy temu
Jestem chemikiem i o wielu substancjach mam pojęcie ,a otrzymywaniu etanolu tym bardziej... Dzisiaj wszystko jest szkodliwe ,oczywiście alkohol również, zwłaszcza w dużych ilościach. Jednakże zobaczmy tak strasznie krytycznie na nasze babcie czy dziadków. Zimowym wieczorkiem kieliszeczek naleweczki z głogu czy z pigwy ",dla zdrowotności " , bańki które niby nic nie dają (według WHO),a jak bracia postawiła to pomagało. Nalewka z wiśni ? No u babci chyba każdy widział słój z takim cudakiem - średnia wieku 70 i wyżej. Nas bardziej zabijają dodatki do żywności ,np taka głupia maggi czy wegeta. Sam glutaminian, inozynian itd a gdzie ten lubczyk w tej maggi ? Nigdzie. Dodatkowo spaliny i smog. Według WHO przysłowiowa flaszka w sobotę to alkoholozlizm, picie piwa zero też alkoholizm....
Sztywny pal a...
9 miesięcy temu
Co za brednie 😂😂
jigmuz
9 miesięcy temu
WHO swoją działalnością przestępczą wywołała rak już u nie jednego miliona populacji.
Wojciech
9 miesięcy temu
Kto wypisuje te bzdury?????
CO kolwiek wi...
9 miesięcy temu
Bzdury
Jadwiga
9 miesięcy temu
Nie wierzcie im,ptrzetyczajcie książkę skutek uboczny śmierć
Jadwiga
9 miesięcy temu
Nie wierzcie im,ptrzetyczajcie książkę skutek uboczny śmierć
Jadwiga
9 miesięcy temu
Nie wierzcie im ptrzetyczajcie książkę skutek uboczny śmierć
bETxuPDL
Jadwiga
9 miesięcy temu
Przeczytajcie książkę skutek uboczny śmierć
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić