Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil S. Sikora
|

Zatkane tętnice nie bolą. Na te objawy musisz zwrócić uwagę

22
Podziel się:

Miażdżyca to bardzo niebezpieczne schorzenie, które nieleczone może doprowadzić do zawału serca, udaru mózgu, amputacji kończyn i zgonu. Ta przewlekła dolegliwość przez długi czas nie daje żadnych objawów lub wysyła nietypowe sygnały. Dowiedz się, na jakie symptomy mogą wskazywać na rozwój miażdżycy.

Zatkane tętnice nie bolą. Na te objawy musisz zwrócić uwagę
Miażdżyca może doprowadzić do zgonu (Licencjodawca)

Kiedy w naszym krwiobiegu odkłada się nadmiar cholesterol i innych szkodliwych substancji, wówczas tworzą się blaszki miażdżycowe, przez co tętnice mogą ulec zapchaniu. Zdarza się, że płytka miażdżycowa pęka i tworzy się skrzep. Tego rodzaju zmiany mogą rozwijać się w organizmie przez wiele lat, nie dając żadnych wyraźnych objawów.

- Zawsze trzeba pamiętać, że miażdżyca jest procesem nieodwracalnym. To nieprawda, że można odwrócić ten proces. Można ją zahamować – za pomocą leków obniżamy poziom cholesterolu, który krąży we krwi. Ale nie obniżymy poziomu cholesterolu, który jest wbudowany w ścianki naczyń - podkreśla kardiolog, internista, ordynator Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach dr Beata Poprawa podczas rozmowy z WP abcZdrowie.

Pacjenci z miażdżycą, którzy nie podjęli odpowiedniej terapii, znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka zakrzepicy, zawału serca, udaru mózgu i przedwczesnej śmierci. Dlatego warto wiedzieć, jakich cichych objawów choroby nie wolno lekceważyć. Jednym z nich jest zaburzona erekcja, która może być spowodowana zbyt wysokim stężeniem złego cholesterolu LDL we krwi i zmianami miażdżycowymi. Jak potwierdziły wyniki badań naukowych, problem z potencją potrafią się pojawić na 3-5 lat przed wystąpieniem poważnych dolegliwości związanych z rozwojem miażdżycy.

Kolejnym symptomem mogącym świadczyć o postępującym procesie miażdżycowym jest przewlekłe zmęczenie i brak energii do działania. Kardiolodzy ostrzegają, że uszkodzone narządy mogą zmniejszyć witalność naszego organizmu. Temu objawowi nierzadko towarzyszy słabsza kondycja, zadyszka i zmęczenie powysiłkowe. Miażdżyca atakuje nie tylko kończyny dolne, serce, ale także mózg. Zmiany niedokrwienne, słaby przepływ krwi i niedotlenienie mogą przyczynić się do zaburzeń pamięci krótkotrwałej, złej kondycji psychicznej, zmian osobowościowych i nieuzasadnionej agresji. Tego typu dolegliwości występują często po przebytym udarze. Mogą to być mikroudary wykrywane przypadkowo podczas wykonywania tomografii komputerowej głowy. Niedostateczny przepływ krwi do dysku, może też odpowiadać za problemy z jego prawidłowym funkcjonowaniem. To z kolei powoduje ból pleców - ten objaw to również znak ostrzegawczy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(22)
Skóra
2 miesiące temu
Zero alkoholu, zero papierosów, zero masła, zero mąki, b.mało słodyczy. 50 lat i zero zmarszczek.
Error 404
2 miesiące temu
Nieważne na co pacjent zejdzie, i tak będzie wpisane: NIEWYDOLNOŚĆ ODDECHOWO-KRĄŻENIOWA.
zxxz
2 miesiące temu
Jak mozna pisac takie bzdury????
Babcia
2 miesiące temu
Tylko gryzek na mleku
Kinga
2 miesiące temu
Znam osobę co miała większość obiadów i pogotowie zabrała go do szpitala zrobili badania i okazały się dobre lekarz powiedział że z takimi wynikami może zostać pilotem i wypisał do domu,po miesiącu nie było go wśród żywych.
Ania
2 miesiące temu
Jezu Co wy piszecie za bzdury Rozumiem zly dzie Ale mysle ze zle zycie macie dobrze ze nie widza waszych twarzy wstyd pogarda zawas mnie sie wydaje ze tacy co pisza maja problew psychiczny
Ty i ty
2 miesiące temu
Nie pali nie pije a umarł. Zdrowo się odżywiał
Anna
2 miesiące temu
System wyleczy skutecznie
ELIKSIR
2 miesiące temu
Wiedza na temat naszego zdrowia jest coraz większa. Wiele ludzi wiąże z tym nadzieje na przyszłość, licząc na to, że opanujemy raka, Alzheimera, chorobę autoimunologiczną, cowid, wymieniając jedne z groźniejszych. Ale rzeczywistość niestety sprowadza się do tego, że są to płonne nadzieje. Wszyscy ludzie i tak kończą swój byt w powszechnym grobie ludzkości, pomimo tego, że od wieków poszukujemy eliksiru życia. Czy jest zatem sposób, na cieszenie się doskonałym zdrowiem nie zaznając śmierci? Z punktu widzenia człowieka, jest to nie do osiągnięcia. Ale dla Boga jak najbardziej. Z Biblii dowiadujemy się, że Bogu nawet zależy na tym, żeby człowiek żył wiecznie i to w pięknych warunkach. Co więcej poczynił dwa istotne kroki, by zrealizować swój cel. Pierwszy, to spisanie Biblii, w której znajdujemy zapowiedź przywrócenia raju. Drugi to posłanie swojego syna Jezusa, dla złożenia ofiary przebłagalnej, za nasze grzechy. Do pierwszego można się odnieść, cytując słowa zapisane między innymi w księdze Objawienia 21:4,, Bóg otrze z ich oczu wszystkie łzy. Nie będzie już śmierci, smutku, krzyku ani bólu. To, co było kiedyś, przeminęło,, do drugiego odniosę się cytując słowa z ewangelii Jana 3:16,,Bo Bóg tak bardzo kocha ludzi, że dał swojego jednorodzonego Syna, żeby nikt, kto w niego wierzy, nie zginął, ale mógł żyć wiecznie,, Czy to nie radosna zapowiedź? Niestety świat stara się nam wmówić, że przyszłość należy do nas, do nauki i naszych osiągnięć, ale tu przestroga, bo ŚWIAT DUŻO OBIECUJE A MAŁO DOTRZYMUJE. Tylko Bóg ma wszystkie niezbędne środki do zapewnienia ludzkości długiego i doskonałego życia i nie musi nas mamić obietnicami bez pokrycia. Dlatego, warto Mu w pełni zaufać. Istnieją jeszcze inne dowody na to, że Bóg nie rzuca słów na wiatr, a o nich możemy się przekonać czytając ciekawy artykuł zatytułowany,, Jakie jest zamierzenie Boże wobec ziemi,, Wpisując w przeglądarkę internetową to hasło, możemy łatwo znaleźć ten artykuł. Serdecznie polecam.)
567
2 miesiące temu
Mam wodę w kolanie kluchy w gębie podwyższony cukier jęczmień w oku .Będzie z tego darmowy obiad
pawel-
2 miesiące temu
a jak się będę zdrowo odżywiać, to umrę zdrowy panie dochtorze ?
Avo
2 miesiące temu
A ja za pomocą soku z karczocha i granata branych regularnie pół roku obniżylem poziom cholesterolu o 80 pkt. Z 330 na 250 w tym oczywiście mniej tłustego ale bez przesady jajecznica na boczusiu co niedzielny poranek musi być.
Marek
2 miesiące temu
Pani Doktor można to zniwelować specjalną nalewką z czosnku i spirytusu , mojej już nieżyjąej Babci chcieli amputować nogę w wieku 67 lat z uwagi na miażdzycę a po tej kuracji żyła jeszcze prawie 20 z nogą
Zniesmaczona
2 miesiące temu
Wg internetów: mam tocznia, udar, zator, kamicę etc etc. Mój tata jest diagnozowany od 5 mc... A wystarczyłoby czytać takie fajne sponsorowane strony.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić