Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
KGG
|

Zwiększa ryzyko nowotworu. Zagrożenie wzrasta, gdy mało pijemy

3
Podziel się

Rak pęcherza moczowego to nowotwór mogący przez wiele lat rozwijać się bezobjawowo. Jest wyjątkowo niebezpieczny i warto wiedzieć, co zwiększa ryzyko rozwoju tego schorzenia.

Rak pęcherza
Rak pęcherza (Getty Images)
bFdVYudh

Co zwiększa ryzyko rozwoju raka pęcherza moczowego?

Najczęstszym symptomem raka pęcherza moczowego jest obecność krwi w moczu. Krwawienie nie musi pojawiać się za każdym razem, gdy oddajemy mocz, ale jest to objaw nawracający. Co więcej, jest on bezbolesny, a krwi może być tak niewiele, że nie jest ona zauważalna gołym okiem. Jedynym sposobem na jej wykrycie są odpowiednie badania.

bFdVYudj

Do objawów raka pęcherza moczowego, które są również często mylone z infekcjami dróg moczowych, możemy zaliczyć częste oddawanie moczu, ból przy jego oddawaniu oraz nagłe uczucie parcia na pęcherz.

Do czynników zwiększających ryzyko rozwoju tego rodzaju nowotworu zaliczamy przede wszystkim wiek i płeć. Najwięcej przypadków raka pęcherza moczowego odnotowuje się u osób powyżej 55. roku życia. Na ten rodzaj nowotworu częściej chorują też mężczyźni niż kobiety.

Ryzyko zwiększa też brak odpowiedniego nawodnienia organizmu. Gdy nie pijemy wystarczającej ilości płynów, regularne usuwanie toksyn z organizmu jest znacznie utrudnione. Wówczas w pęcherzu moczowym gromadzą się toksyczne substancje, które mogą spowodować rozwój nowotworu. Aby zmniejszyć ryzyko nie wolno też nigdy ignorować infekcji pęcherza. Brak odpowiedniego leczenia może powodować ich nawroty oraz niebezpieczne powikłania, w tym właśnie raka pęcherza moczowego.

bFdVYudp

Badania naukowe udowodniły też, że kontakt z takimi substancjami jak arsen (który znajdziemy w takich produktach, jak ryż, piwo, brukselka, kakao, owoce morza i ryby – dużo znajdziemy go w żywności pochodzącej z Azji), może przyczyniać się do powstawania komórek rakowych w pęcherzu. Kolejnym czynnikiem, który powinniśmy całkowicie wyeliminować z naszego życia jest palenie papierosów. Naukowcy ostrzegają przed tym zgubnym nałogiem, który jak się okazuje, zagraża nie tylko naszym płucom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFdVYudK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
gosćć
7 miesięcy temu
Mój ojciec ma raka prostaty, wykryty w lutym zeszłego roku . Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy chemiczne" czyli na cykle chemii i Tato wyszukał w necie Sklep internetowy i kupił tam olej konopny 5 % decarboxylated, napisze stronę choć co nie który będą odbierać to za reklamę konopiafarmacja pl , ale warto kupić takie rzeczy z sprawdzonych źródeł coraz więcej jest punktów gdzie można zamiast olejku kupić wodę znam taki już przypadek :( Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęła się o 40%. Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans a teraz przychodzą i robią "rybkę".... Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud.... hmm
CNNNC
7 miesięcy temu
Jest zle leczony . Rak pecherza i rak macicy wywolany jest przez pasozyty . Przez przywry . Zle leczenie . Rak jelita to nie jest rak tylko grzyb . Candida albicans . Zle leczenie
Polo
7 miesięcy temu
Ten co to pisał tez jest śmiertelny.
bFdVYudL
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić