Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aneta Michałowska
|

Znaleźli na lotnisku paczkę. Jej zawartość zadziwia

27
Podziel się:

Pracownicy "Animals Lebanon" nie mogli uwierzyć swoim oczom, kiedy po otwarciu porzuconej na lotnisku skrzyni znaleźli w niej trzy małe tygryski. Zwierzęta były odwodnione i wygłodzone. Taplały się we własnych odchodach, a ich ciała pokrywały larwy.

Znaleźli na lotnisku paczkę. Jej zawartość zadziwia
(Facebook.com, Animals Lebanon)

Tygrysy miały polecieć do zoo w Damaszku. Czteromiesięczne zwierzęta przez wiele dni nie mogły nawet stanąć. Wysokość drewnianej skrzyni wynosiła 42 cm, a kotów - 60 cm. Utknęły na lotnisku w stolicy Libanu, Bejrucie. Tam spędziły tydzień, zanim otwarto nieoznakowaną klatkę. Nic nie wskazywało na to, że wewnątrz znajdują się żywe stworzenia - informuje "The Daily Telegraph".

*Zwierzęta wysłano z Mikołajowa na Ukrainie. *Dyrektor tamtejszego ogrodu zoologicznego przekonuje, że ich transport był całkowicie legalny. Podkreśla, że bez zastrzeżeń przeszły odprawę celną, dlatego nie ma sobie nic do zarzucenia. Jednak grupa obrońców zwierząt z "Animals Lebanon" oburza taka argumentacja. Ich zdaniem to ewidentny przykład znęcania się nad zwierzętami.

*Tygryski chwilowo są bezpieczne. *Z każdym dniem wracają do zdrowia. Jednak ich dalszy los jest niepewny. Choć organizacja na rzecz zwierząt robi wszystko, aby je ochronić, mogą trafić z powrotem na Ukrainę.

Tygrysy są warte na czarnym rynku dziesiątki tysięcy dolarów. Teraz dawny właściciel walczy o to, aby je odzyskać. Jednak to nie leży w naszym interesie, którym jest przede wszystkim dobro zwierząt - mówi reprezentant "Animals Lebanon".

*Tygrysy syberyjskie chroni CITIES. *To konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem, która ogranicza handel transgraniczny z ich udziałem lub wytworzonymi z nich produktami. W tym przypadku, jej postanowienia wobec tygrysów syberyjskich zostały złamane.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(27)
giga54
5 lata temu
To jest wielkie naciąganie. Nie wierzcie w te brednie. Zapłaciłam otrzymałam kod aktywacyjny i nic-nieaktywny.Zero kontaktu mailowego, żadnego numeru telefonu ponad 324 złotych zgarnęli. Za głupotę się płaci,
joleczka
5 lata temu
jeśli postanowienia konwencji zostały złamane, to te tygryski nie mogą wrócić na Ukrainę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
POLAK
5 lata temu
Uratować, przekazać w dobre ręce, a banderowcom napisać, że gdzieś się zawieruszyły po drodze.
jaja17
5 lata temu
ONI TYGRYSY TEZ BUDU RYZATY!!!!!!!!
Jola
5 lata temu
serce mi peka jak widze cos takiego, okrucienstwo ludzie jest niewiarygodne dla paru dolarow gotowi zameczyc i zabic zwierzeta. Musimy sie temu przeciwstawiac, to nasz obowiazek
BBC
5 lata temu
PARSZYWE DEGENERATY I PATOLE
jjjj
5 lata temu
najważniejsze że przeżyły ....
wkurzony
5 lata temu
Najgorszy gatunek na ziemi to homo-sapiens !!!
Polak
5 lata temu
Śmierć Ukraińcom
lowe
5 lata temu
jak nie oddadzą na Ukrainie to pewnie jak podrosną ustrzeli je jakiś bogaty myśliwy na safari. Szkoda zwierząt
Alex
5 lata temu
Zwierzęta to nie zabaweczki do pokazywania w zoo, albo trzymania w prywatnej klatce. Przykładnie ukarać.
Anna
5 lata temu
Handel żywym towarem, przedmiotowe traktowanie żywych istot. Przykładnie ukarać, żeby na przyszłość inni nie mieli podobnych pomysłów.
ppppi
5 lata temu
Skoro "Nic nie wskazywało na to, że wewnątrz znajdują się żywe stworzenia" to czemu paczkę otworzyli: "pracownicy Animals Lebanon nie mogący uwierzyć swoim oczom"?
ma
5 lata temu
Należałoby skontrolować ten ogród zoologiczny. Skoro ten dyrektor uważa, że wszystko w porządku, to może podobne zasady stosuje w opiece nad zwierzętami w podległym mu zoo!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić