Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Abonament RTV za smartfon? Tak odpowiedziała pracownica Poczty Polskiej

807

Zdaniem Poczty Polskiej, ale i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji użytkownicy powinni opłacać abonament RTV za telewizory i radioodbiorniki, ale także za tablety, laptopy i smartfony. "Fakt" rozmawiał o tym z pracownikami pewnego lokalnego urzędu pocztowego. To, co przekazali dziennikarzom tabloidu, wbija w fotel.

Abonament RTV za smartfon? Tak odpowiedziała pracownica Poczty Polskiej
Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock)

Jak czytamy teraz na stronie "Fakt.pl", Najwyższy Sąd Administracyjny niedawno uznał, iż "każde urządzenie, które może służyć odbiorze telewizji lub radia, podlega opłacie abonamentowej".

Zgodnie z tym wyrokiem NSA abonament powinni zatem uiszczać użytkownicy m.in. laptopów, tabletów czy smartfonów. Dziennikarze tabloidu postanowili sprawdzić, jak to jednak wygląda w praktyce. W tym celu udali się do jednego z oddziałów Poczty Polskiej we Wrocławiu.

Abonament RTV za smartfon? Tak odpowiedziała pracownica Poczty Polskiej

Na pytanie o konieczność rejestracji smartfonu jako teleodbiornika urzędniczka w okienku pocztowym zareagowała niedowierzaniem - przekazują reporterzy Fakt.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: TVP. Jurek Owsiak o powrocie Jacka Kurskiego: To człowiek, który zafundował nam telewizję jakości pikniku

Jak ustalił dziennik, do placówki nie trafiło żadne rozporządzenie wewnętrzne Poczty Polskiej, jakie nakazywałoby pracownikom rejestrowanie smartfonów oraz innych urządzeń mobilnych. Co więcej, nie istnieją również formularze dla petentów, które pozwalałby to zgłosić.

W innym okienku pocztowym usłyszeliśmy z kolei, że "paru klientów pytało o abonament RTV za smartfony, ponieważ przeczytało o tym w internecie". Później urzędniczka na Poczcie zapewniła: "nie zajmujemy się ściąganiem abonamentu za smartfony" (co stoi w sprzeczności z oficjalną odpowiedzią Poczty Polskiej) - czytamy na Fakt.pl.

Zgodnie z wyliczeniami Business Insidera (powołującego się na szacunki TVP) w 2023 roku z tytułu wpływów abonamentowych uzyskano 314 mln zł. Liczba obywateli, którzy opłacają abonament jednak z roku na rok spada.

Autor: PŁA
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić