o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
KIB
|

Psy w domach, nie na talerzu. Koniec niechlubnej tradycji

60
Podziel się

Można powiedzieć: nareszcie. Korea Południowa odpuści psom. Jej prezydent Moon Jae-in chce zakazać spożywania takiego mięsa. Bo, jak twierdzi, to wstyd.

Psy w domach, nie na talerzu. Koniec niechlubnej tradycji
Animal People Forum
bEKkdnNN

Sprawa jedzenia psiego mięsa stanęła na najwyższym szczeblu. Moon, rozmawiając z premierem, miał powiedzieć, że należy rozważyć zakaz jedzenia psów. Sam prezydent uchodzi za miłośnika zwierząt, więc można tylko zapytać: dobrze, tylko dlaczego dopiero teraz?

Prawo w Korei Południowej zakazuje już okrutnego uboju psów i kotów, ale sama konsumpcja nie jest zabroniona. Coraz więcej ludzi trzyma jednak zwierzęta w swoich domach, więc stosunek do spożywania ich mięsa też się zmienił.

Zobacz także: Inflacja nadal rośnie. Komentarz ministra finansów. „To nie moment na drastyczne ruchy”
bEKkdnNP

A o jakiej skali mówimy? W Korei Południowej nawet milion psów co roku może być zabijana na żywność. I to mimo że większość Koreańczyków nigdy nie jadła psiego mięsa, a popyt na nie w ostatnich latach zmalał. 

bEKkdnNV

- Coraz więcej mieszkańców Korei Południowej uważa spożywanie psiego mięsa za znęcanie się nad zwierzętami, a nie za tradycję - powiedział Korea Times Jeon Jin-kyung, szef Koreańskich Rzeczników Praw Zwierząt, cytowany przez BBC.

Dyskusja na temat spożywania psiego mięsa zapewne nasili się w przededniu wyborów prezydenckich. A te odbędą się w przyszłym roku. Kilku kandydatów już wspomniało o możliwości zakazu spożywania psiego mięsa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKkdnOq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(60)
Katek
3 tyg. temu
Całe pokolenia jadły psy, a teraz nagle niby pr, wstaną? To tak jakby nam zabronili jeść drób. Mam nadzieję, że z biegiem czasu faktycznie psy będą towarzyszami życia a nie posiłkiem, choć jeszcze dużo wody upłynie...
Bzyk
3 tyg. temu
Jak długo będą cierpieć sałaty rozrywane na części i polewane oliwą wytłaczaną z cierpiących oliwek! Dość znęcania się nad roślinkami. Gotowany kalafior cierpi. Marchewka znosi tortury
Wege
3 tyg. temu
Oczywiście że spożywanie mięsa kotów i psów to wstyd a nie tradycja. Ale to samo można powiedzieć na przykład o mięsie wieprzowym. Przecież świnia jest bardziej inteligentna niż pies.
bEKkdnOr
Zatroskany
3 tyg. temu
W końcu ktoś mądry wpadł na pomysł aby zakazać🚫 zabijania psów, tylko po to żeby zarobić pieniądze kosztem życia zwierzęcia. 👍🤔
Miki
3 tyg. temu
Jak można składać swojego najwierniejszego przyjaciela ...dobrze że jest już zakaz
Wath
3 tyg. temu
Biedne shiby
Virginia Virg...
3 tyg. temu
Psów i kotów nie powinniśmy jeść.Bardzo dobrze.
Smutek
3 tyg. temu
To nie są ludzie to bestie mendy mordercy!!! strasznie te psy traktują po kilkanaście w ciasnych klatkach wzajemnie zagryzanie, męczą torturują gdyż uważają że wtedy mięso jest lepsze, smutne bardzo. natychmiast zakaz zrobić powinny inne państwa wpłynąć na nich...
Darq
3 tyg. temu
Ja osobiście apeluję o ni zjadanie kur. Są to ptaki towarzyskie i bardzo sympatyczne. Kto powiedział że są po to żeby je jeść?
EmilioZ
3 tyg. temu
Po pierwsze kluczowe tu jest "chce zakazać", a czy mu się uda... Poza tym oni jedzą wszystko przez biedę, więc pomimo zakazu ludzie i tak będą tam robić swoje by przeżyć. Może będzie jeszcze banda zwyrodnialców co lubią smak takich dań i nadal będą się zajadać dla przyjemności. Myślę, że nie ma powodów do radości. Nie wiem czy to u nich jest ten festiwal w którym kopię się i zabija psy z radością i przyrządzą na wiele sposobów? Może to gdzieś indziej, ale mordują też orki, foki, morsy, lewy, kuny, łasice, jeżozwierze... xD
cała ja
3 tyg. temu
To są kanibale, jedzą wszystko. Psy, koty, zupy z płodów, żywe zwierzęta, zywe kraby i można wiele wymieniać.. razem z chińczykami uważają uważają się za lepszych, inteligentniejszych, a w szczególności nienawidzą Europejczyków i tego, że opychamy się fastfoodami i jesteśmy grubi. Hipokryzja i brak jakiegokolwiek obycia poziom najwyższy.
Wilk
3 tyg. temu
Przed wyborami kandydaci starają się być oryginalni w pomysłach . Po wyborach jest jak zwykle,wszystko po staremu.
Olka
3 tyg. temu
Jak można jeść psy???!!!!! PIES TO NAJLEPSZY PRZYJACIEL CZŁOWIEKA!!!!!!!!!
bEKkdnOj
Robert
3 tyg. temu
Ja bym nie zjadła ale oni nie mają co może jeść dużo ich tam to niewiadomo powinni dać im wieprzowinę wołowinę i kurczaki to napewno psów by nie jedli
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić