Niewybredny żart w "Dzień dobry TVN". Miliony Polaków mogą czuć się obrażone

17

W niedzielę w "Dzień dobry TVN" Bartosz Gelner rzucił żartem, który może nie spodobać się milionom Polaków. Nawiązywał on do Jana Pawła II.

Niewybredny żart w "Dzień dobry TVN". Miliony Polaków mogą czuć się obrażone
Bartosz Gelner rzucił nietypowym żartem w "Dzień dobry TVN" (fot. TVN)

Z okazji premiery trzeciego sezonu serialu "Szadź" w "Dzień dobry TVN" pojawili się aktorzy Bartosz Gelner oraz Piotr Trojan. Ten pierwszy jest już znany widzom produkcji, zaś drugi debiutuje w nowej serii w roli Maćka.

Panowie opowiedzieli w śniadaniówce o swoich postaciach, a także o kolejnym sezonie.

Maciek jest takim czarnym, mrocznym charakterem. Pojawia się nie sam, bo z Jowitą Budnik, która jest policjantką i gra moją mamę. Pojawi się Magda Popławska, o którą będziemy walczyć [z serialowym Piotrem - przyp. red.] - opowiadał o swojej roli Trojan.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz: Kuriozalne sytuacje w “Wiadomościach” TVP. Wpadek nie brakowało

W przypadku czwartego sezonu okazało się, że Maciej Stuhr będzie zarówno aktorem, jak i reżyserem. Będzie to zresztą ostatnia odsłona serialu.

Gramy w górach. Nagle pojawiamy się w zupełnie innym świecie, gdzie mieszkańcom nie podoba się, że zjawia się Piotr Wolnicki [gra go Stuhr - przyp. red.]. Ale cieszymy się, że kończymy czwartym sezonem. Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść - powiedział Gelner.

Najmocniejszy fragment rozmowy z aktorami przypadł na koniec. Prowadzący Damian Michałowski poprosił ich o zaproszenie widzów do oglądania trzeciego sezonu "Szadzi". Gelner postanowił rzucić ryzykownym żartem.

Dzisiaj o 21:35, prawie 21:37. Tuż przed szkołą. Aby mieć czarne myśli w stosunku do edukacji - powiedział aktor.

W studiu wybuchł śmiech prowadzących. Michałowski stwierdził, że żałuje swojej prośby. Dlaczego w ogóle aktor użył sformułowania "prawie 21:37"? Jak doskonale wiadomo, Jan Paweł II zmarł o tej godzinie. Jednak w mowie potocznej ta godzina funkcjonuje na innej zasadzie.

"W slangu zwrot 2137 jest używany jako swoisty kod osób wyśmiewających się z papieża i kultu, którym jest otoczona jego osoba w Polsce. Dla większości ludzi wierzących godzina ta jest symbolem, godziną, którą często dostrzegają na zegarku, czy w przeróżnych przypadkowych sytuacjach, co również stało się obiektem drwin. Jednym z głównych powodów jest nie tylko sam sprzeciw wobec wiary katolickiej, ale także kontrowersje związane z tym pontyfikatem, bezrefleksyjnym i bezkrytycznym podejściem do jego wieloletniej działalności" - można przeczytać na stronie slang.pl.
Autor: KDH
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić