24-latka postrzelona w Rzeszowie. Sąsiedzi zabrali głos

W piątek 15 lipca rozegrały się dramatyczne chwile w jednym z bloków w Rzeszowie. 24-letnia kobieta została postrzelona, gdy próbowała się dostać do własnego mieszkania. Ogień otworzył jeden z najemców. Co o lokatorach mówią mieszkańcy bloku?

24-latka postrzelona w Rzeszowie. Sąsiedzi zabrali głos
Zdjęcie ilustracyjne (Policja)

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie, około godz. 17:00 w Rzeszowie. 24-latka próbowała wejść do swojego mieszkania wraz z rodzicami. Miała się tam spotkać z lokatorami i odebrać klucze, bo skończyła im się umowa najmu.

Jeden z najemców otworzył ogień

Gdy młoda kobieta otworzyła drzwi wejściowe, jeden z najemców otworzył ogień. Kule trafiły w jej przedramię i brzuch. 24-latka trafiła do szpitala.

To był jeden strzał, a potem przeraźliwy krzyk: "Policja! Policja!" - relacjonuje mieszkaniec bloku, gdzie doszło do zdarzenia w rozmowie z "Faktem".

Ślady krwi poszkodowanej były na kilku piętrach klatki schodowej bloku. - Ranną dziewczynę znosili ratownicy. To, co widzimy na klatce, świadczy o tym, że musiała stracić mnóstwo krwi. Kiedy ją wsadzali do karetki, była jeszcze przytomna. Towarzyszył jej ojciec. Był cały załzawiony, bardzo kaszlał. Jego ponoć napastnicy potraktowali gazem - powiedział jeden z mieszkańców bloku w rozmowie z "Faktem".

W pierwszej chwili sąsiedzi myśleli, że to dzieci na osiedlu bawią się petardami.

Nie było wcześniej odgłosów awantury. Tylko te odgłosy. Myślałem, że to dzieciaki dla zabawy odpaliły petardę. Potem ci dwaj najemcy wyszli na klatkę i usiedli pod moimi drzwiami. Czekali, aż zajmie się nimi policja. Wyprowadzono ich skutych kajdankami. Na miejscu pojawiło się jeszcze dwóch ich znajomych, których zabrała Straż Graniczna - tłumaczy inny lokator bloku.

Z relacji mieszkańców wynika, że mieszkanie 24-latki wynajmowali rosyjskojęzyczni cudzoziemcy. - Nie znamy ich. Rzadko się pojawiali. Z nikim nie rozmawiali - mówią sąsiedzi.

Policja zatrzymała dwóch 24-latków, którzy przebywali w mieszkaniu. Sprawą zajęła się prokuratura.

Zobacz także: Gwiazdy korzystają z wakacji. Wypoczywają na rajskich plażach
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić