27-latek skoczył na główkę do rzeki. Dramatyczny apel

77

Dramatyczne sceny rozegrały się podczas spływu kajakowego na rzece Prosny. 27-letni mieszkaniec Ostrowca Wielkopolskiego skoczył na główkę w miejscu, gdzie woda nie sięgała nawet metra. W wyniku doznanych obrażeń został sparaliżowany. Teraz jego przyjaciele proszą w sieci o wsparcie w jego dalszej rehabilitacji.

27-latek skoczył na główkę do rzeki. Dramatyczny apel
Dramat na spływie kajakowym. 27-latek skoczył na główkę. Jest sparaliżowany (Getty images)

Wypadek miał miejsce 2 lipca. Grupa znajomych z Ostrowca Wielkopolskiego wybrała się na spływ kajakowy rzeką Prosną. Kajakarze zrobili sobie przerwę w pobliżu Wielowsi.

Jak podaje portal ostrow24.tv, 27-latek postanowił wskoczyć do wody, aby się ochłodzić. Wybrał jednak miejsce, gdzie woda nie sięgała nawet metra.

Dramat na spływie kajakowym. 27-latek jest sparaliżowany

Mężczyznę wyciągnęli z rzeki jego znajomi. 27-latek trafił na oddział neurochirurgii w Kaliszu. Lekarze stwierdzili u niego uraz części szyjnej kręgosłupa. Stan mężczyzny szybko uległ pogorszeniu. Musiał zostać podłączony do respiratora.

Ze względu na obrzęk miał problemy z oddychaniem. Ma porażone kończyny dolne. Rusza ramionami, ale nadgarstkami już nie – opisał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" rzecznik kaliskiego szpitala Paweł Gawroński.

Skoczył na główkę do rzeki. 27-latek jest w śpiączce

Mężczyzna potrzebować będzie długiej rehabilitacji. Jego przyjaciele założyli internetową zbiórkę na portalu zostananiolem.pl.

2 lipca zmienił całe moje życie. Będąc z przyjaciółmi na spływie kajakowym, płynąc pod wodą, uderzyłem głową o kamień. I w tym momencie nie mogłem już wypłynąć o własnych siłach. Przyjaciele wyciągnęli mnie na brzeg. Na brzegu nie miałem czucia w nogach i drętwiały mi ręce. Przyjaciele zadzwonili po pogotowie, zostałem zawieziony do szpitala – napisali w imieniu mężczyzny jego znajomi.

Przyjaciele starają się także regularnie informować o stanie zdrowia 27-latka. – Od razu zostałem zoperowany i obecnie jestem w śpiączce farmakologicznej. Po wybudzeniu będą mi potrzebne pieniądze na rehabilitacje, która pomoże mi w jakimś stopniu odzyskać sprawność ruchową – czytamy w serwisie.

Obejrzyj także: Przykuty do łóżka po skoku do wody. Pilnie potrzebuje rehabilitacji

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić