Adwokat sprawcą tragedii. Teraz mówi o "trumnie na kółkach"

60

W niedzielę 26 września doszło do makabrycznego wypadku, w którym zginęły dwie kobiety. Jego sprawcą okazał się znany łódzki adwokat Paweł K. Szokujące, jak teraz odnosi się do tragicznego zdarzenia.

Adwokat sprawcą tragedii. Teraz mówi o "trumnie na kółkach"
Zdjęcie z wypadku, do którego doprowadził adwokat Paweł K. (Twitter, Policja Olsztyn)

Dramatyczny wypadek miał miejsce na drodze wojewódzkiej 595 między Barczewem a Jezioranami pod Olsztynem około godziny 18. Medycy nie zdołali uratować dwóch kobiet w wieku 53 i 67 lat, które jechały osobowym audi.

Sprawca wypadku to 41-letni adwokat z Łodzi. Paweł K. jechał mercedesem. Wiózł 4-letniego synka i żonę. W pewnym momencie z nieznanych przyczyn przekroczył oś jezdni, zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do czołowego zdarzenia z audi. Paweł K. był trzeźwy.

Małżeństwo wracało z dzieckiem z wesela znanej influencerki Martyny Kaczmarek. Paweł K. odniósł się do tej tragedii. W sieci opublikował mocne nagranie. Winą za śmierć kobiet obarcza zły stan techniczny ich samochodu.

Wszyscy mówią, że nadmierna prędkość, że brawura, że telefony komórkowe, że pijani kierowcy. Ale zapominamy moi drodzy o tym, że po naszych drogach poruszają się trumny na kółkach. I to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach. I między innymi dlatego te kobiety zginęły - powiedział.

Wiceminister sprawiedliwości: Szokująca wypowiedź

Na słowa Pawła K. zareagował już m.in. Sebastian Kaleta, wiceminister sprawiedliwości.

Szokująca wypowiedź, tym bardziej, że padła z ust adwokata. Zleciłem analizę zabezpieczonego nagrania pod kątem odpowiedzialności dyscyplinarnej - napisał na Twitterze.

Sprawą zajęła się też Okręgowa Rada Adwokacka w Łodzi. - Szokująca wypowiedź, tym bardziej że padła z ust adwokata. Zleciłem analizę zabezpieczonego nagrania pod kątem odpowiedzialności dyscyplinarnej - powiedziała "Super Expressowi" mecenas Anna Mrożewska, rzeczniczka prasowa ORA.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić