COVID-19. Obostrzenia poszły za daleko? Rodzice z Anglii pokazali zdjęcia dzieci

29

Rodzice uczniów jednej ze szkół w Teesside w północnej Anglii są oburzeni częstotliwością, z jaką podopieczni dezynfekują dłonie. Mimo że zdają sobie sprawę z zagrożeń wynikających z pandemii COVID-19, skarżą się, że dzieci mają zaczerwienioną skórę.

COVID-19. Obostrzenia poszły za daleko? Rodzice z Anglii pokazali zdjęcia dzieci
Rodzice są wściekli. Ze względu na częstotliwość dezynfekcji rąk ich dzieci mają mocno podrażnione dłonie (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Według rodziców podopiecznych szkoły w Teesside, uczniowie muszą myć i dezynfekować ręce nawet po 9-10 razy dziennie. Dokładna nazwa placówki nie została podana do wiadomości publicznej.

Dezynfekcja rąk. Z powodu mycia uczniowie mają zaczerwienione ręce

Regularne mycie i dezynfekowanie rąk zostało zarekomendowane przez brytyjską agencję rządową Public Health England. Zalecono, aby uczniowie korzystali z mydła, ciepłej wody oraz ręczników papierowych.

Public Health England wyszczególniło sytuacje, w jakich uczniowie powinni myć ręce. Dzieci i młodzież są zobowiązane do zabiegów higienicznych m.in. po skorzystaniu z toalety, przed i po jedzeniu, a także – po dotknięciu zwierzęcia. W szkole w Teesside zasad przestrzega się na tyle skrupulatnie, że u podopiecznych występują podrażnienia.

Jestem za odpowiednią higieną i dbaniem o bezpieczeństwo innych, ale po prostu nie mogę znieść tego, że moi chłopcy płaczą z bólu każdej nocy – skarży się jedna z matek (Mirror).

Niektórzy rodzice polecili dzieciom, aby nie przestrzegali poleceń nauczycieli i myli ręce rzadziej. Jak tłumaczą, ich pociechy powinny po każdej dezynfekcji używać kremu nawilżającego, jednak szkoły nimi nie dysponują.

Specjalnie poinstruowałam moją córkę, aby nie myła rąk aż tak często. Nie chodzi o mydło czy żel, ale raczej o częstotliwość i brak łatwo dostępnego kremu nawilżającego – tłumaczy inny opiekun (Mirror).

Problem z podrażnionymi dłońmi u dzieci zaczęli zauważać także lekarze. Coraz częściej stan skóry uczniów, zmuszonych do częstego mycia, jest na tyle poważny, że konieczne staje się użycie środków na receptę.

Zobacz także: Zobacz też: Polska firma stworzyła środek dezynfekujący bez alkoholu
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić