Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Ceny gazu poszły w dół. Ile pieniędzy zostanie w naszych portfelach?

5

Dużo mówi się na temat tego, jak wiele produktów i usług drożeje. Na szczęście w natłoku tych mało pozytywnych informacji są również te dobre. 1 lipca spadły ceny gazu dla odbiorców indywidualnych.

Ceny gazu poszły w dół. Ile pieniędzy zostanie w naszych portfelach?
Ceny gazu poszły w dół (Pixabay)

W połowie czerwca Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził niższą taryfę PGNiG Obrót Detaliczny dla gospodarstw domowych. URE tłumaczył wówczas, że w nowej taryfie obniżono ceny gazu o 10,6 proc. Stawki opłat abonamentowych nie uległy zmianie.

W związku z tym spadły średnie płatności w części rachunku płaconej PGNiG od 9,8 proc. dla odbiorców używających gazu. Co wpłynęło na obniżki? Między innymi niskie ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii - wyjaśniają przedstawiciele RMF FM.

Zobacz także: Wybory 2020. Michał Kobosko: z kapitałem poparcia Szymona Hołowni powstanie formacja polityczna

Niższe ceny gazu. PGNiG wyjaśnia

PGNiG tłumaczy, że zmiany oznaczają to, iż gospodarstwa domowe zapłacą za gaz średnio o 13,5 proc mniej niż pod koniec grudnia 2015 roku. Nowa taryfa ma obowiązywać od 1 lipca do 31 grudnia bieżącego roku.

Dzięki tym zmianom w portfelach Polaków zostanie więcej gotówki. To bez wątpienia świetna informacja. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że dużo artykułów i usług drożeje.

Czas pokaże, jak długo będziemy mogli cieszyć się z gazu w niższych cenach. Jak już zostało wspomniane, stawki wdrożone na początku lipca będą obowiązywać do końca tego roku.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić