o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Chiny handlują włosami obciętymi więźniom. Stanowcza reakcja USA

11
Podziel się

Jednym z towarów, jakie chińskie firmy masowo eksportują do Stanów Zjednoczonych, są włosy. Rząd USA zdecydował się jednak na wszczęcie dochodzenia w kwestii źródeł, z których są pozyskiwane. Podejrzewa, że są odbierane siłą więźniom obozów dla internowanych.

Chiny handlują włosami obciętymi więźniom. Stanowcza reakcja USA
Chińskie firmy mogą pozyskiwać włosy od ujgurskich więźniów (U.S. Customs and Border Protection)
bECzuEPV

Handel ludzkimi włosami przynosi chińskim firmom wysokie zyski. Według ustaleń CNN wartość całej branży – w której prym wiodą głównie przedsiębiorcy z Azji – wynosi 2,5 miliarda dolarów.

Konflikt Chin i Stanów Zjednoczonych. Dochodzenie w sprawie włosów

Jak podaje "New York Post", większość chińskich producentów włosów pozyskuje je z regionu Sinciang, zamieszkanego przez mniejszość muzułmańską – Ujgurów. Ich liczebność na tym terenie szacuje się na około 2 miliony.

bECzuEPX

Dziennikarzom CNN udało się uzyskać dane handlowe chińskich producentów. Z treści dokumentów wynika, że od 2017 roku wzrosła liczba dostaw włosów z obszaru, na którym znajdują się cztery obozy dla internowanych Ujgurów. Mają być oni torturowani, przymusowo poddawani inwazyjnym badaniom lekarskim, a także sterylizowani wbrew swojej woli. Ponieważ więźniom goli się głowy, pojawiły się obawy, że właśnie tak Chińczycy pozyskują włosy na eksport.

Służby celne i graniczne USA odmawiają chińskim firmom dalszej zgody na eksport tego produktów. Na amerykańskiej granicy zalega obecnie aż 13 ton włosów z Chin. Nie zostaną one wwiezione do Ameryki, dopóki nie zakończy się śledztwo. Ich wartość wyceniono na około 800 tysięcy dolarów (ponad 3 miliony złotych).

bECzuEQd

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Chin nie zgadza się z zarzutami rządu USA. Oskarżył Amerykanów, że celowo oczerniają jego kraj, szerząc kłamstwa na temat przypadków łamania praw człowieka w Sinciang.

Zobacz także: Zobacz też: Chiński atak na wyspę Guam. Symulacja uderzenia nuklearnego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECzuEQy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
Giorgio
11 miesięcy temu
A kto kupuje , peruki są obowiązkowe u zamężnych żydówek...
Ted
11 miesięcy temu
To sa skalpy dawnych Indian ,ktore wczesniej trafily do Chin.
Okinczyc
11 miesięcy temu
a co dzieje sie z wlosami eksportowanymi przez Chiny do USA? o tym cisza, pewnie dodaja do jedzenia, gumy do zucia albo coca-coli.Podobno najdrozsze sa wlosy z chinskich cipek . Robia z nich pedzelki do czyszczenia obiektywow do aparatow fotograficznych.
bECzuEQz
Max
11 miesięcy temu
Nie tylko włosy eksportują. A koronaświrus?
John
11 miesięcy temu
Aż włosy się jeżą!
Kazik
11 miesięcy temu
Przykład włosów pokazuje, że tak jak w danym kraju traktuje się zwierzęta, tak traktuje się tam ludzi. W krajach gdzie zwierzęta są traktowane jako istoty żyjące i odczuwające, nie ma handlu organami więźniów.
Polak
11 miesięcy temu
A u nas się wyrzuca do kosza !
Rozumiem
11 miesięcy temu
...większość chińskich producentów włosów... Producentów. Acha
ziut
11 miesięcy temu
a nie tak dawno był artykuł że jakoś włosy przetwarzają i otrzymują jakiś dodatek do makaronów.Nie odbiło mi ,możecie sprawdzić w internecie.
peter
11 miesięcy temu
Nie tylko włosami.
rdza
11 miesięcy temu
Trampek "ma siłę" chce znaleźć winnego, żeby zwalić na niego winę za to, że nieudolnie rządził i USA rdzewieje i się rozsypuje.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić