Jakub Artych
Jakub Artych| 

Chwila grozy we Wronkach. Tak stanął na przejeździe kolejowym

11

W mediach społecznościowych udostępniono filmik z Wronek (woj. wielkopolskie), w którym kierowca wjechał między szlabany na przejazd kolejowy. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie, kierujący próbował opuścić niebezpieczną strefę, ale ta sztuka mu się nie udała.

Chwila grozy we Wronkach. Tak stanął na przejeździe kolejowym
Chwila grozy we Wronkach. Wjechał na przejazd kolejowy (X)

W Polsce mamy prawie 16 tysięcy przejazdów kolejowych strzeżonych i niestrzeżonych. Kierowca zbliżający się do takiego przejazdu ma obowiązek zachować szczególną ostrożność, zaś maszynista pociągu jest zobowiązany do podania sygnału dźwiękowego. Pomimo tego, co roku dochodzi do wielu tragicznych wypadków na torach.

Pamiętajmy, że każdy - strzeżony czy nie - przejazd kolejowy jest dla kierowcy sprawdzianem czujności, a w skrajnych przypadkach także śmiertelną pułapką. Warto uzbroić się w zapas wiedzy, chronić zawartość swojego portfela, ale przede wszystkim swoje zdrowie i życie - apeluje policja.

W mediach społecznościowych udostępniono filmik z Wronek (woj. wielkopolskie), w którym kierowca wjechał między szlabany na przejazd kolejowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Te obrazki łapią za serce. Wyjątkowe pożegnanie Franciszka Smudy

Na szczęście w tym przypadku nie doszło do wypadku, jednak sytuacja wyglądała bardzo groźnie. Kierowca ustawił pojazd w poprzek, aby nie doszło do zderzenia, a potem razem z pasażerem opuścili auto.

Niebezpieczna sytuacja we Wronkach. Kierujący.. no właśnie, sami zobaczcie. Na szczęście cała sytuacja nie skończyła się tragicznie - czytamy na profilu remiza.pl na platformie X.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Edukacja w zakresie bezpieczeństwa na kolei Kampania Kolejowe

Urząd Transportu Kolejowego prowadzi Kampanię Kolejowe ABC, która uczy dzieci i młodzież, jak bezpiecznie zachować się na przejazdach kolejowych, w pociągach i na dworcach. W ramach kampanii organizowane są różne wydarzenia edukacyjne, takie jak pikniki rodzinne, konkursy oraz emisje spotów reklamowych w mediach.

Skierowana do pracowników sektora kolejowego, Akademia Bezpieczeństwa Kolejowego oferuje szkolenia z zakresu przepisów, procedur awaryjnych, zasad BHP oraz umiejętności technicznych. Program, współfinansowany przez Unię Europejską, ma na celu podniesienie kompetencji i poprawę bezpieczeństwa na kolei w Polsce.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić