aktualizacja 

Co widzisz na tym zdjęciu z Wałbrzycha? Tłumaczenie 66-latki rozbraja

18

Nawet doświadczeni policjanci łapali się za głowy. Podczas działań w zupełnie innej sprawie mundurowi z Wałbrzycha zauważyli podejrzany krzaczek w mieszkaniu 66-letniej kobiety. To była marihuana. Tłumaczenia seniorki wprawiły ich w osłupienie.

Co widzisz na tym zdjęciu z Wałbrzycha? Tłumaczenie 66-latki rozbraja
Tłumaczenia kobiety wprawiły policjantów w osłupienie. Zdj. ilustracyjne (Policja)

Niecodzienna interwencja policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) miała miejsce późnym popołudniem w środę, 11 października. Funkcjonariusze prowadzili ustalenia do jednego z trwających postępowań karnych w mieszkaniu na terenie miasta.

Policjanci łapali się za głowy. "Takiej interwencji już dawno nie odnotowali"

Mundurowi zajmowali się zupełnie inną sprawą, gdy przypadkiem zauważyli doniczkę z zieloną rośliną w lokalu zamieszkiwanym przez 66-letnią kobietę. Od razu rozpoznali, że to krzew konopi indyjskich.

Takiej interwencji wałbrzyscy policjanci już dawno nie odnotowali. (...) W trakcie rozpytania zamieszkującej lokal 66-latki wyszło na jaw, że doniczka z rośliną należy do seniorki i to ona ją zasadziła - przekazał w komunikacie kom. Marcin Świeży z biura prasowego wałbrzyskiej komendy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sekretne pomieszczenie za ścianą w domu. Straż Graniczna pokazała, co było w środku

To nie jednak sam fakt posiadania krzewu przez seniorkę najbardziej zdziwił policjantów, a sposób, w jaki kobieta próbowała się wytłumaczyć. 66-latka przekonywała bowiem, że urokliwa roślina to nie marihuana, a krzew... winogron.

Mundurowych oczywiście te wyjaśnienia nie przekonały. Policjanci zabezpieczyli doniczkę z rośliną. Wałbrzyszanka w końcu zrozumiała, że nie wymiga się od kary i podczas prowadzonych czynności procesowych przyznała się do uprawy konopi indyjskich.

Przypominamy, że za tego typu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 - wskazał kom. Marcin Świeży.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić