Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|
aktualizacja

COVID-19. Urodziła pięknego synka. Przytulić już go nie zdążyła

5
Podziel się:

33-latka przeszła testy na obecność koronawirusa w 8 miesiącu ciąży. Testy wskazały wynik pozytywny, co dla Eriki było prawdziwym wstrząsem. 33-latka urodziła, a wkrótce po porodzie zmarła na COVID-19. Przed śmiercią nigdy nawet nie przytuliła swojego synka.

COVID-19. Urodziła pięknego synka. Przytulić już go nie zdążyła
Erika Becerra urodziła zdrowe dziecko. Zmarła na COVID-19,. Nie zdążyła przytulić syna. (KCAL, KCBS via CNN)

U 33-latki zdiagnozowano zakażenie koronawirusem, kiedy była w 8 miesiącu ciąży. Kobieta pozostała w szpitalu w Detroit, jednak jej stan stale pogarszał się z dnia na dzień.

Mamo, nie czuję się dobrze. Ciężko mi oddychać - to słowa, które słyszał brat Eriki w szpitalu, podaje TV6. Erika mówiła je do mamy, z którą rozmawiała przez telefon, bo z powodu koronawirusa ta nie mogła jej odwiedzić.

Stan zdrowia Eriki Becerry pogarszał się, więc lekarze zdecydowali się wywołać wcześniej poród. 15 listopada Erika urodziła zdrowe dziecko, synka. Z powodu COVID-19 oddzielono matkę od dziecka, aby oboje mieli jak największą szansę na przeżycie.

Kilka tygodni później Erica jednak zmarła z powodu powikłań w związku z zachorowaniem na COVID-19. Nie miała okazji przed śmiercią ani razu potrzymać synka na rękach. Nigdy nawet go nie przytuliła.

W ostatnich chwilach płakała. Wiem, że nas usłyszała. Modliliśmy się za nią. Rozmawialiśmy z nią. Pocieszaliśmy ją do ostatnich chwil - powiedział w rozmowie z TV6 brat - Michael Avilez.

Rodzina była wprost zrozpaczona śmiercią Eriki, która jeszcze kilka miesięcy wcześniej cieszyła się, że jest w ciąży. Teraz nie potrafią poradzić sobie ze smutkiem, który towarzyszy im każdego dnia.

Synek Eriki nazwany został Diego - tak, jak 33-latka chciała, zanim umarła. Rodzina, po tak tragicznych wydarzeniach, zadaje sobie teraz tylko jedno pytanie.

Wszystko, czego pragnęła moja siostra, było dobre dla nas wszystkich. Poza tym moja siostra dbała o zdrowie. Nie zasługiwała na to, by przejść przez to, przez co przeszła - stwierdził przełykając łzy brat Eriki.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
bbbbb
2 lata temu
Żona kolegi - to już wiele lat temu - po porodzie czuła się dobrze a za 2 dni zmarła - powiedzieli wtedy, że był zakrzep który doprowadził do śmierci - a przecież nic na to nie wskazywało. Poród zawsze wiąże się z ryzykiem - niby nie choroba a jednak.
Jurek
2 lata temu
Dziecko trzeba przytulić i wychować przez cały okres dziecięcy a nie tylko jak się urodzi.!!!
lek😂
2 lata temu
ale wiekrzej bzdury nie slyszalam,umarla na zaniedbania lekarzy,a nie na COVID 19
Renata
2 lata temu
Bez covid po porodzie tyśiące kobiet umiera nie przytulając własnego dziecka, co nie umiejsza tragedia rodziny ojca i dzieciątka malutkiego. Wszystko za zamkniętymi drzwiami oddziału położniczego,. Lepiej piszcie ile osób zmarło w trakcie pandemię bo pomoc nie została im udzielona nie dostali się na czas do szpitala nie zrobili wyników a potem było już zapuźno takich osób w Polsce są tysiące ofiary systemu pandemicznego
Polka
2 lata temu
Czy to prawda , czy tylko kolejny tekst, żeby ludzi mocniej zastraszyć? Historia smutna, ale czy prawdziwa?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić