Czy pomnik Leppera stanie na Wiejskiej? Jest odpowiedź Kancelarii Sejmu

160

Minęło 13 lat od śmierci Andrzeja Leppera. Zwolennicy lidera Samoobrony chcą postawić mu pomnik na terenie Sejmu. Czy jest to możliwe? "Super Express" otrzymał w tej sprawie odpowiedź z Kancelarii Sejmu.

Czy pomnik Leppera stanie na Wiejskiej? Jest odpowiedź Kancelarii Sejmu
Minęło 13 lat od jego śmierci lidera "Samoobrony" - Andrzeja Leppera. (AKPA)

Andrzej Lepper został znaleziony martwy 5 sierpnia 2011 r. w biurze partii w Warszawie. Z oficjalnych informacji wynika, że polityk popełnił samobójstwo. Według śledczych cierpiał na depresję wywołaną postępowaniami karnymi, upadkiem politycznym i wielotysięcznym zadłużeniem.

Jego śmierć do dzisiaj budzi ogromne wątpliwości wśród rodziny i bliskich współpracowników. Zwolennicy polityka Samoobrony twierdzą, że należy mu się pomnik.

Pod koniec ubiegłego Stowarzyszenie "Z Podniesioną Głową", które działa na rzecz równouprawnienia w sądach rodzinnych stworzyło już wstępny projekt pomnika. Postument miałby stanąć na terenie Sejmu. Wciąż jednak nie zebrano wystarczającej kwoty, która potrzebna jest na budowę pomnika.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zmienią nazwę wsi by uhonorować Leppera?

Inicjator budowy pomnika Andrzeja Leppera - Stowarzyszenie "Z Podniesioną Głową" utworzyło internetową zbiórkę na budowę dwumetrowego pomnika z brązu. Na ten cel potrzeba 435 tys. zł. Do tej pory udało się nazbierać zaledwie 4629 zł.

Jeżeli znajdą się potrzebne środki pojawi się problem z lokalizacją pomnika. Co o pomyśle postawienia pomnika mówią przedstawiciele Kancelarii Sejmu? "Super Express" otrzymał w tej sprawie odpowiedź. "Ustosunkowanie się do wniosku wymaga głębszego namysłu dotyczącego zasadności postulowanego przedsięwzięcia, a także uwzględnienia istniejących uwarunkowań niezależnych od Kancelarii Sejmu" - brzmi odpowiedź Kancelarii Sejmu.

"Zwracamy uwagę, że mowa jest o terenie, który figuruje w rejestrze zabytków, a zatem możliwość swobodnego prowadzenia inwestycji jest ograniczona i uzależniona od zgód właściwych organów ochrony zabytków" - dodaje biuro prasowe Kancelarii Sejmu, cyt. "Super Express".
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić