Dramat w Hrubieszowie. Wiózł kota w bagażniku

11

Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie informuje o mężczyźnie, który znęcał się nad kotem. Spakował go do worka, umieścił w bagażniku i porzucił. Teraz 59-latkowi grozi więzienie.

Dramat w Hrubieszowie. Wiózł kota w bagażniku
Wiózł kota w bagażniku. Następnie wyrzucił w lesie (Policja Hrubieszów)

Mieszkaniec gminu Horodło usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami. 59-latek został przyłapany na gorącym uczynku przez policjantów z Hrubieszowa. Funkcjonariusze zauważyli podejrzane zachowanie mężczyzny.

Jak informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak: - Policjanci zauważyli jak mężczyzna przewoził w bagażniku swojego auta kota - podaje. Następnie miał wyrzucić zwierzę w pobliskim lesie.

Został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szczepionka przeciwko COVID-19 dla zwierząt. Jeden z pierwszych kotów zaszczepiony

Wiózł kota w bagażniku. Następnie wyrzucił go w lesie

Brutalne zdarzenie miało miejsce w Hrubieszowie. Tam, na terenie miejscowego lasu, 59-letni mężczyzna przywiózł swojego kota w worku. Zamknął ubezwłasnowolnione zwierzę w bagażniku.

Wszystko zauważyli policjanci pełniący służbę. Zwrócili uwagę na zaparkowany obok lasu samochód osobowy marki Toyota z otwartym bagażnikiem.

Obok pojazdu stał mężczyzna, który wyjął z bagażnika worek. Jak się okazało w worku przewoził kota, którego wypuścił do lasu.

Chciał pozbyć się kota, bo "dusił mu gołębie". 59-letni mieszkaniec gminy Horodło usłyszał już zarzuty znęcania się nad zwierzętami.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i usłyszał już zarzuty znęcania nad zwierzętami. Za to przestępstwo według ustawy o ochronie zwierząt grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Prawo jasno określa czyny zabronione rozumiane jako znęcanie się nad zwierzętami. Jak czytamy: - Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności: 1) umyślne zranienie lub okaleczenie zwierzęcia (...), 6) transport zwierząt (...) w sposób powodujący ich zbędne cierpienie i stres.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić