o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Fala przestępstw w Szwecji. Policja obwinia o to jedną grupę

697
Podziel się

Władze w Szwecji stanęły przed problemem, wobec którego są bezsilne. W kraju nasila się fala przestępstw, w tym morderstw. Działania gangów mafijnych sprawiły, że jeden z najbardziej liberalnych krajów Europy zmienił się nie do poznania.

Fala przestępstw w Szwecji. Policja obwinia o to jedną grupę
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Magnus Persson)
bDeLzzOt

Szwecja zmaga się z wielkim problemem. Imigranckie gangi mafijne terroryzują ulice w całym kraju. Przez ostatnie lata gwałtownie wzrosła liczba przestępstw, w tym także morderstw. Szefowie policji jednego z najbardziej liberalnych państw Europy przyznają, że ​​tracą kontrolę nad prawem i porządkiem.

Te klany przestępcze mają zupełnie inną kulturę, która sprawia, że ​​bardzo trudno jest sobie z nimi poradzić zwykłymi metodami policyjnymi - przyznał komendant policji w Göteborgu Erik Nord.
bDeLzzOv

Problem stopniowo nasilał się od pięciu lat. Grupy przestępcze z Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Bałkanów spowodowały gwałtowny wzrost przestępczości w miastach, które były uznawane za oazy spokoju.

Statystyki mówią same za siebie. W ostatnim roku w Szwecji odnotowano 257 bombardowań i około 300 strzelanin. Słynący z wysokiej tolerancji Szwedzi nie przyznawali, że za przemocą stoją imigranci, gdyż bali się oskarżeń o rasizm. Sam premier Stefan Löfven konsekwentnie odmawiał przyznania tego. Mundurowi nie mają jednak wątpliwości. W zeszłym miesiącu zastępca szefa policji zidentyfikował aż 40 klanów mafijnych, które przybyły do ​​kraju.

bDeLzzOB

Gang Ali Khana

Policja zwraca szczególnie uwagę na gang Ali Khana. Jest to najsłynniejsza rodzina przestępcza w Göteborgu. W sierpniu ustawiła blokady drogowe w północno-wschodniej części miasta, by polować na członków rywalizującego gangu. Policja aresztowała 20 osób, ale zwolniono ich z aresztu, gdyż nie popełnili żadnego przestępstwa.

Członkowie rodziny zostali zgłoszeni władzom ponad 200 razy w ciągu ostatnich dwóch lat, ale w wielu przypadkach oskarżający wycofywali się w niewyjaśnionych okolicznościach. Członkom gangu zarzuca się morderstwa, wymuszenia, poważne naruszenia nietykalności kobiet, przemoc fizyczną, bezprawne groźby, przestępstwa narkotykowe i bezprawne posiadanie broni.

bDeLzzOC

Mieszkańcy wielu miast są zaniepokojeni losem Szwecji. Widząc bezsilność władzy na zjawisko brutalnej przemocy, są pełni obaw o swoje bezpieczeństwo. Wśród nich są również zagraniczni studenci, którzy wystosowali list do liderów uniwersytetów. Piszą w nim, że nie czują się bezpiecznie oraz nie poznają kultury i języka kraju zdominowanego przez gangi.

Trudna sytuacja uchodźców. W obozach pojawił się koronawirus

bDeLzzOW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(697)
Cenzor
1 tyg. temu
Był czas kiedy powinni i Szwedzi i ich władzę myśleć . Teraz trzeba działać bo inaczej wojny plemienne , wojny religijne i inne przeniosą do Szwecji . Teraz za przestępstwa przeciwko porządkowi prawnemu obowiązującemu w Szwecji powinni stosować deportację u to nie tylko sprawców ale też ich rodzin . Zero litości bo inaczej Szwedzi niedługo będą imigrantami .
Paweł
1 tyg. temu
A pamiętacie 5-6 lat temu jak Kaczyński mówił o tym w parlamencie. Jakie oburzenie było z lewej strony. PO, Nowoczesna protestowali. Nawet szwedzki ambasador protestował. Minęło 5 lat i premier biednej Szwecji przyznaje, że problemem są emigranci. W niektórych szwedzkich przedszkolach jest ponad 80% arabskich dzieci, które terroryzują pozostałe dzieci (białe i czarne). Dochodzi nawet do tego, że wychowawczynie przymuszane są przez władze szwedzkie do nauki arabskiego. To nie jest fajk. Do tego posuwa się nowoczesna, liberalna lewica. 4 lata temu szwedzka dziennikarka została zwolniona z pracy za serię artykułów o szwedzkich problemach. Bo pisała prawdę!!! Tak wygląda socjalistyczna poprawność. Myślisz tak jak my albo wcale.
Kowalski
1 tyg. temu
I choćby tylko dlatego będę głosował na PiS.
bDeLzzOX
ABc
1 tyg. temu
Bombardowań? Czyje samoloty bombardują tą biedną Szwecję?
Jags.
1 tyg. temu
Greta ich uratuje posiłki z afryki płyną.
Najnowsze komentarze (697)
Ffffffdd
6 dni temu
No i to jest news jaki kojarze z normalnego swiata a nie wzrost zakazonych nikt nie dodaje ze ten test to se mozna wsadzic i ze pandemia cronovirus zombie i who world health occupation
odpowiadam
6 dni temu
macie swoją praworządność
Lemon
6 dni temu
A wymagacie wyrozumiałości dla dzikich społeczeństw?
Binladen
6 dni temu
Będzie tylko jeszcze gorzej, bo te dzieci co się masowo rodzą urosną już jest po Szwecji
Ozi
6 dni temu
MYŚLENIE NIE BOLI, A ZATEM POWINNI ZACZĄC - CZAS I PORA
film
6 dni temu
powiedzial patrz jak pieknie prawie tak jak w filmach powiedzial zapamietaj pamietam tak jak w filmach ale to niebyl film
healer
6 dni temu
a może być TYLKO GORZEJ bo nie widać najmniejszej przesłanki żeby mogło być lepiej. Przecież islamistów w Szwecji będzie tylko przybywać - łączenie rodzin, rozrodczość w modelu 2+6-7,kolejni "uchodźcy" ..chyba że jakimś cudem władze przejmie radykalna prawica ale to mrzonka. Przeciętny Szwed jest tak otumaniony polityczną poprawnością że głosując na prawicę czułby się faszystą, nacjonalistą i paroma jeszcze -stami.... Biedny kraj, chyba już NIE do uratowania...
Tomek
6 dni temu
250 bombardowan ....?
bDeLzzOP
LDZ
6 dni temu
Jak policja nie daje rady, to niech wyślą te służby co dzieci Polakom zabierają i oddają do rodzin zastępczych. Porąbany kraj, wole żyć w Polsce, skromniej ale mimo wszystko normalniej.
Pikolo
6 dni temu
Tu policja nic nie pomoże. Tylko wojsko. I to obce. i wytłuc do zera.
Jon
6 dni temu
Poprosić o pomoc władze USA albo Izraela.Szybko zaprowadza ład.
hhhh
6 dni temu
a kiedyś narody skandynawskie, czytaj "Vikingowie" to był naród który nie bał się nikogo. a teraz te durne władze są niczym i bardzo dobrze i niedługo te kraje obejmie tylko jedna władza ISLAM. No ale zasłużyli sobie na to przez lata swojej głupoty. Nie żałuję ich!!!
Wolę pis
6 dni temu
Zapraszam do zacofanej Polski. Wiza tylko 3 tyś $
Wolf
6 dni temu
W nieczech ukradli z wystawy 100kilowa zlota monete warta 4,5 miliona euro.Oczywiscie winni byli maloletni i dostali po 4 lata wiezienia dla mlodocianych czyli beda siedziec w sanatorium !!A 100kilo zlota wuj strzelil na zawsze ! wyjada za dwa lata i bedzie git !
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić