Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GG
|

Fala przestępstw w Szwecji. Policja obwinia o to jedną grupę

697
Podziel się

Władze w Szwecji stanęły przed problemem, wobec którego są bezsilne. W kraju nasila się fala przestępstw, w tym morderstw. Działania gangów mafijnych sprawiły, że jeden z najbardziej liberalnych krajów Europy zmienił się nie do poznania.

Fala przestępstw w Szwecji. Policja obwinia o to jedną grupę
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Magnus Persson)
bEUTszpN

Szwecja zmaga się z wielkim problemem. Imigranckie gangi mafijne terroryzują ulice w całym kraju. Przez ostatnie lata gwałtownie wzrosła liczba przestępstw, w tym także morderstw. Szefowie policji jednego z najbardziej liberalnych państw Europy przyznają, że ​​tracą kontrolę nad prawem i porządkiem.

Te klany przestępcze mają zupełnie inną kulturę, która sprawia, że ​​bardzo trudno jest sobie z nimi poradzić zwykłymi metodami policyjnymi - przyznał komendant policji w Göteborgu Erik Nord.
bEUTszpP

Problem stopniowo nasilał się od pięciu lat. Grupy przestępcze z Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej i Bałkanów spowodowały gwałtowny wzrost przestępczości w miastach, które były uznawane za oazy spokoju.

Statystyki mówią same za siebie. W ostatnim roku w Szwecji odnotowano 257 bombardowań i około 300 strzelanin. Słynący z wysokiej tolerancji Szwedzi nie przyznawali, że za przemocą stoją imigranci, gdyż bali się oskarżeń o rasizm. Sam premier Stefan Löfven konsekwentnie odmawiał przyznania tego. Mundurowi nie mają jednak wątpliwości. W zeszłym miesiącu zastępca szefa policji zidentyfikował aż 40 klanów mafijnych, które przybyły do ​​kraju.

bEUTszpV

Gang Ali Khana

Policja zwraca szczególnie uwagę na gang Ali Khana. Jest to najsłynniejsza rodzina przestępcza w Göteborgu. W sierpniu ustawiła blokady drogowe w północno-wschodniej części miasta, by polować na członków rywalizującego gangu. Policja aresztowała 20 osób, ale zwolniono ich z aresztu, gdyż nie popełnili żadnego przestępstwa.

Członkowie rodziny zostali zgłoszeni władzom ponad 200 razy w ciągu ostatnich dwóch lat, ale w wielu przypadkach oskarżający wycofywali się w niewyjaśnionych okolicznościach. Członkom gangu zarzuca się morderstwa, wymuszenia, poważne naruszenia nietykalności kobiet, przemoc fizyczną, bezprawne groźby, przestępstwa narkotykowe i bezprawne posiadanie broni.

bEUTszpW

Mieszkańcy wielu miast są zaniepokojeni losem Szwecji. Widząc bezsilność władzy na zjawisko brutalnej przemocy, są pełni obaw o swoje bezpieczeństwo. Wśród nich są również zagraniczni studenci, którzy wystosowali list do liderów uniwersytetów. Piszą w nim, że nie czują się bezpiecznie oraz nie poznają kultury i języka kraju zdominowanego przez gangi.

Zobacz także: Trudna sytuacja uchodźców. W obozach pojawił się koronawirus
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUTszqq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(697)
hhh
rok temu
już tam jest źle a moze i dobrze przejmą władzę powstanie kalifat skandynawski tak to się kończy gdy jest nadmierny liberalizm, władza powinna stać na stanowisku praworządności
dod
rok temu
Pokażcie mi kraj gdzie jest bezpiecznie!!!!!!Byly granice pozamykane ,zero wyjazdow a jak juz to trzepanie bylo ostre..nawpuszczali to maja
dod
rok temu
Policja boi sie wszystkiego,żeby tylko nie urazić..Z Polski niech wypozyczą od razu zrobili by porzadek z gangiem..Nawpuszczali ich to teraz maja za swoje..Niech dalej sie z nimi pieszcza...
bEUTszqr
Ffffffdd
rok temu
No i to jest news jaki kojarze z normalnego swiata a nie wzrost zakazonych nikt nie dodaje ze ten test to se mozna wsadzic i ze pandemia cronovirus zombie i who world health occupation
odpowiadam
rok temu
macie swoją praworządność
Lemon
rok temu
A wymagacie wyrozumiałości dla dzikich społeczeństw?
Binladen
rok temu
Będzie tylko jeszcze gorzej, bo te dzieci co się masowo rodzą urosną już jest po Szwecji
Ozi
rok temu
MYŚLENIE NIE BOLI, A ZATEM POWINNI ZACZĄC - CZAS I PORA
film
rok temu
powiedzial patrz jak pieknie prawie tak jak w filmach powiedzial zapamietaj pamietam tak jak w filmach ale to niebyl film
healer
rok temu
a może być TYLKO GORZEJ bo nie widać najmniejszej przesłanki żeby mogło być lepiej. Przecież islamistów w Szwecji będzie tylko przybywać - łączenie rodzin, rozrodczość w modelu 2+6-7,kolejni "uchodźcy" ..chyba że jakimś cudem władze przejmie radykalna prawica ale to mrzonka. Przeciętny Szwed jest tak otumaniony polityczną poprawnością że głosując na prawicę czułby się faszystą, nacjonalistą i paroma jeszcze -stami.... Biedny kraj, chyba już NIE do uratowania...
Tomek
rok temu
250 bombardowan ....?
LDZ
rok temu
Jak policja nie daje rady, to niech wyślą te służby co dzieci Polakom zabierają i oddają do rodzin zastępczych. Porąbany kraj, wole żyć w Polsce, skromniej ale mimo wszystko normalniej.
Pikolo
rok temu
Tu policja nic nie pomoże. Tylko wojsko. I to obce. i wytłuc do zera.
bEUTszqj
Jon
rok temu
Poprosić o pomoc władze USA albo Izraela.Szybko zaprowadza ład.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić