o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GG
|

Filipiny. 14 osób nie żyje, wielu rannych. To atak ISIS?

3
Podziel się

Seria zamachów na Filipinach. Przedstawiciele filipińskich władz wojskowych potwierdzili, że doszło do wybuchu dwóch bomb. Udało się zapobiec trzeciej eksplozji. Odpowiedzialna za zamachy ma być Grupa Abu Sajjafa, mająca związki z ISIS.

Filipiny. 14 osób nie żyje, wielu rannych. To atak ISIS?
(PAP, EPA, SONNY ABBING SPIO)
bEaeKYpx

Na Filipinach doszło do ataku bombowego. W wyniku wybuchu bomby w centrum miasta Jolo zginęło 14 osób, a co najmniej 75 zostało rannych. Wśród poszkodowanych są zarówno cywile, jak i policjanci. Dwie eksplozje zniszczyły również wiele samochodów i lokali, w tym między innymi wojskowe ciężarówki.

O atak podejrzewa się Grupę Abu Sajjafa, organizację terrorystyczną powiązaną z samozwańczym "Państwem Islamskim". Indonezyjskie władze walczą z nią od lat.

bEaeKYpz

Pierwsza bomba została przymocowana do motocykla i eksplodowała w pobliżu dwóch zaparkowanych wojskowych ciężarówek. Drugą godzinę później zdetonował zamachowiec samobójca. Wyszedł ze sklepu, podszedł do żołnierzy, którzy zabezpieczali rzymskokatolicką katedrę i wysadził się w powietrze.

Szybka reakcja

Służbom udało się zapobiec trzeciemu wybuchowi. Kolejna bomba była umieszczona na rynku. Na szczęście nie została ona zdetonowana. W trakcie udzielania pomocy poszkodowanym rozmieszczono snajperów na dachach budynków. Ochraniali oni zagrożoną okolicę. Rzecznik prezydenta Harry Roque potępił zamachy bombowe – informuje ABC News.

bEaeKYpF
Zobacz także: Potencjał nuklearny NATO. Ekspert o lokalizacji bomb w Polsce
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaeKYqa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Hans
9 miesięcy temu
Religia pokoju znowu w akcji. Ciekawe kiedy ludzie się skapną, że grozi im niebezpieczeństwo.
Magda
9 miesięcy temu
Syn Aleksandra Łukaszenki zapytał kiedyś swojego ojca „Jak żyłeś wcześniej bez dostępu do technologii: bez Internetu bez telewizorów bez klimatyzacji bez telefonów komórkowych?” Ojciec odpowiedział: „Tak jak dzisiaj żyje Twoje pokolenie: bez modlitwy bez współczucia bez honoru bez szacunku bez wstydu bez skromności bez czytania książek … My, ludzie urodzeni w latach 1939 – 1968, jesteśmy błogosławieni. Nasze życie jest tego żywym dowodem: grając i jeżdżąc na rowerach, nigdy nie nosiliśmy kasków. Nie baliśmy się chodzić samotnie do szkoły od pierwszego dnia. Po szkole bawiliśmy się do zachodu słońca. Nigdy nie oglądaliśmy telewizji przez pół dnia. Graliśmy z prawdziwymi przyjaciółmi, a nie z przyjaciółmi z Internetu. Jeśli kiedykolwiek byliśmy spragnieni, piliśmy wodę z kranu, a nie z butelki. Nie chorowaliśmy często, chociaż dzieliliśmy tę samą szklankę soku z czterema przyjaciółmi. Nigdy nie przytyliśmy, chociaż codziennie jedliśmy dużo chleba i ziemniaków. Jesteśmy przyzwyczajeni do tworzenia naszych zabawek i zabawy nimi. Dzieliliśmy się n naszymi zabawkami, książkami. Nasi rodzice nie byli bogaci. Dali nam swoją miłość, nauczyli nas cenić duchowość, dali nam pojęcie prawdziwych ludzkich wartości – uczciwość, wierność, szacunek, ciężka praca. Nigdy nie mieliśmy: Telefonów komórkowych DVD, PlayStation Xbox, gry wideo laptopów, czatu internetowego. „Ale mieliśmy prawdziwych przyjaciół!” Odwiedzając dom przyjaciela bez zaproszenia, Byliśmy ugoszczeni prostym i skromnym jedzeniem. Nasze wspomnienia były na czarno-białych fotografiach, ale były jasne i kolorowe, z przyjemnością przeglądaliśmy rodzinne albumy i z szacunkiem przechowujemy portrety naszych przodków. Nie wyrzucamy książek do kosza, stanęliśmy po nie w kolejce. Nie podawaliśmy naszego życia opinii Publicznej i nie rozmawialiśmy o życiu innych z zachwytem, tak jak Ty – pokazując swoje życie na Instagramie, publicznie omawiając swoje rodzinne sekrety w mediach. Jesteśmy unikalnym i najbardziej wyrozumiałym pokoleniem, ponieważ jesteśmy ostatnim pokoleniem, które słuchało swoich rodziców i pierwszym pokoleniem, które słucha swoich dzieci. Jesteśmy edycją limitowaną.♥️ Ucz się od nas!♥️ Doceń nas!♥️
Blabla
9 miesięcy temu
Znowu "religia pokoju" .....
bEaeKYqb
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić