o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Flaga Niemiec opuszczona do połowy masztu. "Na znak głębokiego bólu i wstydu"

175
Podziel się

Ambasada Niemiec w Warszawie opuściła flagę do połowy masztu. Ma to być znakiem "głębokiego bólu i wstydu", jaki kraj odczuwa z powodu niemieckich zbrodni w czasie Powstania Warszawskiego, którego 76 rocznica przypada w sobotę.

Flaga Niemiec opuszczona do połowy masztu. "Na znak głębokiego bólu i wstydu"
Niemcy wyraziły skruchę z powodu swoich zbrodni sprzed ponad 75 laty. (Twitter)
bDfBtzZx

Niemiecka ambasada w Warszawie postanowiła oddać hołd ofiarom Powstania Warszawskiego oraz w symboliczny sposób wyrazić skruchę za zdarzenia z 1944 roku. Flaga kraju zawieszona przy ul. Jazdów została opuszczona do połowy masztu, a jeden ważniejszych urzędników ambasady złożył kwiaty pod pomnikiem Powstania.

Na znak głębokiego bólu i wstydu z powodu okrutnych zbrodni niemieckiego okupanta w walce z ludnością Warszawy podczas Powstania Warszawskiego Ambasada Niemiec opuściła dziś flagi do połowy masztu. Chargé d'affaires Ambasady złożył kwiaty pod pomnikiem Powstania Warszawskiego - napisała ambasada na Twitterze.
bDfBtzZz

Rocznica Powstania Warszawskiego

W sobotę mija 76 lat od rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17, członkowie zbrojnego podziemia postanowili wystąpić przeciwko okupantom i wyzwolić Warszawę z jego rąk.

Czytaj także:

W ten sposób chciano powitać zmierzającą na zachód Armię Czerwoną, jako gospodarze stolicy Polski, a nie osoby czekające na wyzwolenie przez ZSRR. Ta jednak, zamiast wspomóc powstańców, postanowiła zaczekać na wykrwawienie się zrywu.

bDfBtzZF

Powstanie trwało przez 63 dni i było jednym z najkrwawszych wydarzeń w historii kraju. W jego trakcie zginęło około 200 tysięcy powstańców oraz cywili. W następstwie zniszczeniu uległo, często wskutek planowych wyburzeń i podpaleń,ponad 80 procent zabudowy lewobrzeżnej Warszawy - wówczas jednej z największych metropolii na kontynencie.

Zobacz także: Hitler zrzucił winę na mroźną zimę. Prawdziwe powody porażki operacji Barbarossa

Hitler zrzucił winę na mroźną zimę. Prawdziwe powody porażki operacji Barbarossa

bDfBtAaa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(175)
Aga.
3 miesiące temu
Rosja nigdy nie zrobila nic podobnego za 17 wrzesnia 1939 roku za agresywna napasc na Polske i tego tragiczne skotki.
Katia
3 miesiące temu
Na "znak głębokiego bólu i wstydu..." Po czym kręcą film "Nasze matki, nasi ojcowie", w którym to żołnierze AK polują na Żydów uciekających z transportów do obozów. Taki to ich ból i wstyd...
2blaster
3 miesiące temu
Aja osobiście szanuje gesty Niemców nikt z was krytycy niepamieta powstania bo go tam nie było możemy tylko oddawać część tym którzy walczyli bez względu jaki ma to dlanas dzisiaj sens dla nich miało czapki z głów i uważam że współcześni Niemcy szczerze żałują i nie są dumni z tego co zrobili, mają piękna historie tak jak nasza a te kilka lat 2 wojny światowej przesłania wszelkie dobro jakie wnieśli w tworzenie wspólnej historii my też mieliśmy takie złe momenty każdy je miał nic nie jest czarno białe np Juliusz Cezar połowę galów uśmiercił a droga sprzedał w niewolę ktoś z was otym słyszał? Dlatego szanujmy to że sami siebie potępiają bo my Polacy nie umiemy tak na siebie spojrzeć... Szanujmy starszych i pamiętajmy przez co przeszli
bDfBtAab
lolo))
3 miesiące temu
opuszczona do połowy niemiecka flaga to piękny gest, ale nie załatwia sprawy zniszczenia miasta i zamordowania ok. 200 tys. Polaków.
ccc
3 miesiące temu
Szacun dla Niemiec za pochylenie głowy.
Najnowsze komentarze (175)
?????
3 miesiące temu
Co tu komentować? Komentarze były wcześniej, ale dla podpuchy wykasowano.Po co głupie ludziska mają się powtarzać?
adam
3 miesiące temu
jakos nie wierze w te skruchę.
Taka Prawda
3 miesiące temu
Przykre to ,lecz prawdziwe,że nikt nie pomógł nieszczęsnym Powstańcom Warszawy,...nawet Bóg ich całkowicie opuścił(!).Ale także opuścił więźniów obozów koncentracyjnych jak choćby Auschwitz,Buchen -wald,opuścił sybiraków.
gosc
3 miesiące temu
To 20-go Sierpnia nasza ambasada w Czechach też powinna opuścić flagę do połowy masztu,za nieuzasadnioną napaść naszych wojsk.
gosc
3 miesiące temu
Da się ? Piękny gest. Szacunek.
ewa
3 miesiące temu
Niemcy przegrały dwie wojny, ale dalej są największą potęgą gospodarczą Europy. To pokazuje, że w następnej nawet przy porażce trzeba iść z tymi co na samym końcu i tak wygrywają. Niemcy straciły niecałe 8% ludności swojego kraju, Polska 17%, sojusznicy Niemiec Węgry 6%, Włochy 1%, Rumunia 3%, Estonia 7%, Łotwa 12%, Finlandia ok. 3%
ola
3 miesiące temu
Czemu tylko w ambasadzie, a nie w całych Niemczech? Po to, żeby u Nas pisali, a tam nikogo to nie obchodzi, nikt nie ma o tym bladego pojęcia.
Hmm
3 miesiące temu
A kiedy Polska przeprosi za inwazję na Czechosłowację dokonaną wraz z Niemcami?
bDfBtzZT
?????
3 miesiące temu
A w nosie z opuszczoną flagą na znak bólu, niech wypłacą reparacje za II Światową, taki "taki bul" to nas Polaków nie satysfakcjonuje.
Ot co
3 miesiące temu
Takie gesty nic nie kosztują, a reparacje owszem.
Miły
3 miesiące temu
gest. Jestem wdzięczna
Hghhh
3 miesiące temu
A kiedy Polska ureguluje kwestię wypłaty odszkodowań za pożydowskie mienie w Polsce. Polska jako jedyny kraj UE nie uregulowała tej kwestii. Hipokryzja Polaków bsiega zenitu.
Tia
3 miesiące temu
Wymordować ludność zniszczyć krajsc i tylko flaga do połowy śmiech na sali.... A co z z zadość uczynieniem
obywatel
3 miesiące temu
flaga, ładny gest! sorry, ale co z odszkodowaniem za zniszczenie Warszawy i reszty Polski?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić