Aleksander Sławiński| 

Flaga Niemiec opuszczona do połowy masztu. "Na znak głębokiego bólu i wstydu"

390

Ambasada Niemiec w Warszawie opuściła flagę do połowy masztu. Ma to być znakiem "głębokiego bólu i wstydu", jaki kraj odczuwa z powodu niemieckich zbrodni w czasie Powstania Warszawskiego, którego 76 rocznica przypada w sobotę.

Flaga Niemiec opuszczona do połowy masztu. "Na znak głębokiego bólu i wstydu"
Niemcy wyraziły skruchę z powodu swoich zbrodni sprzed ponad 75 laty. (Twitter)

Niemiecka ambasada w Warszawie postanowiła oddać hołd ofiarom Powstania Warszawskiego oraz w symboliczny sposób wyrazić skruchę za zdarzenia z 1944 roku. Flaga kraju zawieszona przy ul. Jazdów została opuszczona do połowy masztu, a jeden ważniejszych urzędników ambasady złożył kwiaty pod pomnikiem Powstania.

Na znak głębokiego bólu i wstydu z powodu okrutnych zbrodni niemieckiego okupanta w walce z ludnością Warszawy podczas Powstania Warszawskiego Ambasada Niemiec opuściła dziś flagi do połowy masztu. Chargé d'affaires Ambasady złożył kwiaty pod pomnikiem Powstania Warszawskiego - napisała ambasada na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rocznica Powstania Warszawskiego

W sobotę mija 76 lat od rozpoczęcia Powstania Warszawskiego. 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17, członkowie zbrojnego podziemia postanowili wystąpić przeciwko okupantom i wyzwolić Warszawę z jego rąk.

Czytaj także:

W ten sposób chciano powitać zmierzającą na zachód Armię Czerwoną, jako gospodarze stolicy Polski, a nie osoby czekające na wyzwolenie przez ZSRR. Ta jednak, zamiast wspomóc powstańców, postanowiła zaczekać na wykrwawienie się zrywu.

Powstanie trwało przez 63 dni i było jednym z najkrwawszych wydarzeń w historii kraju. W jego trakcie zginęło około 200 tysięcy powstańców oraz cywili. W następstwie zniszczeniu uległo, często wskutek planowych wyburzeń i podpaleń,ponad 80 procent zabudowy lewobrzeżnej Warszawy - wówczas jednej z największych metropolii na kontynencie.

Zobacz także: Hitler zrzucił winę na mroźną zimę. Prawdziwe powody porażki operacji Barbarossa

Zobacz także: Hitler zrzucił winę na mroźną zimę. Prawdziwe powody porażki operacji Barbarossa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić