Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Ford skradziony w Niemczech odnalazł się w Polsce. Jest wart ponad 240 tys. zł

1

Do zatrzymania sprawcy przestępstwa doszło w województwie łódzkim. Aresztowany mężczyzna kilka dni wcześniej ukradł samochód na terenie Niemiec. Funkcjonariusze polskiej policji ustalili, że zaginiony pojazd może znajdować się na terenie Łodzi.

Ford skradziony w Niemczech odnalazł się w Polsce. Jest wart ponad 240 tys. zł
Skradziony samochód jest warty 54 tysiące euro (Policja.pl)

Zatrzymania sprawcy kradzieży dokonali funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi. Jak ujawnił rzecznik komendy, okazał się nim 38-latek notowany wcześniej za inne przestępstwo.

Ukradł samochód warty 54 tysiące euro. Policjanci nie dali się oszukać

Ustalenia łódzkich policjantów wskazywały, że skradziony z Niemiec ford ranger może znajdować się na terenie ich miasta. Wartość samochodu oszacowano na 54 tysiące euro, czyli około 240 343 złotych.

Funkcjonariusze KMP w Łodzi udali się na patrol. W trakcie sprawdzania ulic zauważyli samochód, którego wygląd odpowiadał opisowi skradzionego auta. Zgadzały się także numery rejestracyjne oraz numer VIN na szybie. Zdecydowali się więc ruszyć za pojazdem.

W pewnym momencie kierowca podejrzanego auta zatrzymał się na parkingu przy ulicy Lipowej. Został wówczas wylegitymowany przez funkcjonariuszy. 38-latek próbował oszukać policjantów, twierdząc, że tylko wypożyczył Ford Ranger z niemieckiego salonu, aby odbyć jazdę próbną do Polski.

Rzecznik KMP w Łodzi potwierdził, że 38-latkowi przedstawiono zarzut kradzieży mienia znacznej wartości. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Ford ranger zostanie przekazany prawowitemu właścicielowi.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić