Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Francja ostrzega USA przed wyciekiem. "Natychmiastowe zagrożenie radiologiczne"

50
Podziel się

Francuska firma, która jest częścią chińskiej elektrowni jądrowej i pomaga w jej obsłudze, ostrzegła przed „nadchodzącym zagrożeniem radiologicznym”. Rząd USA spędził ostatni tydzień na ocenie raportu.

Francja ostrzega USA przed wyciekiem. "Natychmiastowe zagrożenie radiologiczne"
Elektrownia jądrowa w Taishan (YouTube)
bETNPRSd

Francja ostrzegła USA przed wyciekiem gazów z elektrowni jądrowej. Według raportu chiński organ ds. bezpieczeństwa podniósł dopuszczalne limity wykrywania promieniowania poza elektrownią jądrową Taishan w prowincji Guangdong, aby uniknąć konieczności jej wyłączania.

Rząd USA jednak zachował zimną krew. Pomimo alarmującego powiadomienia francuskiej firmy Framatome administracja Bidena uważa, że ​​obiekt nie znajduje się jeszcze na „poziomie kryzysowym”.

bETNPRSf

Wielkie obawy i wielka niewiadoma

Informacja była jednak na tyle znacząca, że ​​amerykańska Rada Bezpieczeństwa Narodowego odbyła w zeszłym tygodniu wiele spotkań, podczas których monitorowała sytuację. Omówiono ją także z rządem francuskim i własnymi ekspertami w Departamencie Energii. Stany Zjednoczone są również w kontakcie z chińskim rządem.

Francja chciała uzyskać pomoc techniczną ze strony USA w razie katastrofy radiologicznej. Zdaniem Framatome (francuskiej firmy zajmującej się reaktorami jądrowymi) chiński limit został zwiększony na tyle, że przekroczył standardy francuskie. Nie wiadomo jednak, jak to się ma do standardów amerykańskich.

bETNPRSl
Nic dziwnego, że Francuzi są zaniepokojeni – mówi Cheryl Rofer, naukowiec zajmujący się energią jądrową.

Rząd USA odmówił wyjaśnienia swojej oceny sytuacji. Jednak zdaniem urzędników, jeśli istnieje jakiekolwiek ryzyko dla chińskiego społeczeństwa, USA będą zobowiązane do ujawnienia zagrożenia na podstawie obecnych traktatów związanych z awariami jądrowymi.

Elektrownia jądrowa Taishan opublikowała w niedzielę wieczorem na swojej stronie internetowej specjalne oświadczenie w tej sprawie. Chińczycy utrzymują, że odczyty środowiskowe zarówno dla elektrowni, jak i jej otoczenia były „normalne”. W oświadczeniu stwierdzono, że oba reaktory jądrowe w Taishan działają, dodając, że jednostka 2 niedawno zakończyła „przegląd” i „pomyślnie podłączyła się do sieci 10 czerwca 2021 r.”

bETNPRSm
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETNPRSG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
HaeM
6 miesięcy temu
amerykanie niech dalej analizują swój trimailisland z lat 70-tych a nie czepiają się Chińczyków
Kominiarz
6 miesięcy temu
Dlaczego w elektrowniach atomowych są budowane kominy? Tam nie spala się paliwo konwencjonalne to po co te kominy?
j123
6 miesięcy temu
A kiedy Francja zacznie spłacać roszczenia podbijanych przez nią krajów Może zacząć od Algierii
bETNPRSH
am52
6 miesięcy temu
Francuzi powinni się martwić aby jakiś profesor który przypłynął na pontonie nie zaczął grzebać w ich atomówkach.
pipek
6 miesięcy temu
To jest polityka i Francuzi chcą zniechęcić Polskę do współpracy z Chinami w budowie elektrowni jądrowej bo francuskie są lepsze!!!!!! Polska dla Unii Zachodniej jest potr5zebna jako parobek z rynkiem zbytu i dlatego takie zagrania oraz czepianie się praworządności.
texasman
6 miesięcy temu
w usa taki "wyciek" to nie wyciek... tu sie WSZYSTKIE elektrownie sypia.
mirek
6 miesięcy temu
USA walczy o to by Chiny nie zjednoczyły się z Unią Europejską bo to byłby koniec ich złodziejskiej potęgi. W tym celu muszą przejąć Ukrainę i Białoruś by kontrolować drogę lądową z Europy do Chin. Polskie pachołki z rządu robią co mogą aby im to umożliwić.
rogol
6 miesięcy temu
Chiny nie wiedza jakie normy sa w Ameryce i podpuscili zabojadow by to wysadowali czy aby amerykanie nie truja ludzi.
Wlasnie
6 miesięcy temu
TO TAK. KIEDY FRANCUS CIEMNY WYBUDOWAL ELEKTROWNIE ATOMOWA ...NA ZGADUJ ZGADUJA ..A TERAZ MA PROBLEM..I PROSI FACHOWCZOW O PORADY Z USA..A NIE CHE PLACZICZ SKNERA FRANCUSKA..
Aha
6 miesięcy temu
Francuska firma raportuje rządowi USA o stanie Chińskiej elektrowni? Cóż, chyba tylko mi się to wydaje dziwne.
mietek
6 miesięcy temu
Jaka jest przyczyna radioaktywnego wycieku - rozszczelnienie na obiegu pierwotnym ? - wada spoiny spawalniczej ? - wada materiałowa obwiązania reaktora ? nieszczelność na armaturze - zawory, pompy ??? to jest kluczowa informacja której nie podano.
AdrianSOS666
6 miesięcy temu
...firma, która jest częścią chińskiej elektrowni jądrowej. A ja jestem częścią samego siebie...
sok
6 miesięcy temu
A co Francuzi mają do tego? Graniczą z Chinami czy co?
bETNPRSz
JASNOWIDZ
6 miesięcy temu
AMERYKANIE - DORADZAM - NATYCHMIAST ZŁÓŻCIE WNIOSEK DO KONGRESU O ODWOŁANIE PREZYDENTA USA JOE BIDENA. - OBAWIAM SIĘ NAJGORSZEGO. - NORD STREAM,ELEKTROWNIA JĄDROWA,UPADEK PODCZAS CHODZENIA = JEST BARDZO NIEBEZPIECZNIE,WRĘCZ TRAGICZNIE.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić