Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Gienek Loska nie żyje. Żona wokalisty o jego ostatnich chwilach

10

Agnieszka Stawicka była gościem programu "Dzień dobry TVN". Wdowa po Gience Losce opowiedziała o okolicznościach śmierci artysty. Przekazała również podziękowania od mamy gwiazdora, która opiekowała się synem w ostatnim okresie jego życia.

Gienek Loska nie żyje. Żona wokalisty o jego ostatnich chwilach
Gienek Loska zmarł 9 września 2020 roku (PAP, Andrzej Rybczyński)

W chwili śmierci Gienek Loska miał 45 lat. Wdowa po artyście nie mogła towarzyszyć mu w ostatnim okresie życia. Wcześniej regularnie przyjeżdżała na Białoruś, gdzie przebywał, jednak później uniemożliwiła jej to pandemia koronawirusa.

Giena wymagał 24-godzinnej opieki i pełnej pielęgnacji, a to było ponad siły jednego człowieka. Natomiast w momencie, kiedy pojawił się koronawirus, niestety nie mogłam – powiedziała Agnieszka Stawicka w programie "Dzień Dobry TVN".

Gienek Loska nie żyje. Podziękowania matki wokalisty

Agnieszka Stawicka przyznała, że pod koniec życia Gienek Loska był w stanie porozumiewać się tylko oczami. Jak przyznała, artysta odszedł w ciszy.

Nauczyłam się, jak się mówi przez telefon do osoby, która nie może odpowiedzieć. [...] Właściwie do samego końca porozumiewał się tylko oczami. Odszedł po cichutku – wyjaśniła Agnieszka Stawicka.
Zobacz także: Zobacz też: Klaudia Kulawik zachwycała w "Mam talent". Zobaczcie, jak się zmieniła

Wdowa po Gience Losce przekazała również wiadomość od matki wokalisty. W imieniu teściowej podziękowała wszystkim instytucjom i osobom, które wspierały rodzinę w trudnych chwilach. To organizatorzy zbiórki na rzecz artysty, jaka miała miejsce dwa lata wcześniej.

Prosiła, żebym przekazała od niej błogosławieństwo dla wszystkich, którzy nam tak dzielnie pomagali. Dla wszystkich, którzy uczestniczyli w zbiórce, którą robiliśmy dwa lata temu. (...) Ogromnie napracowali się przy tym, żeby było tak, jak było. Żeby Giena odchodził godnie – przekazała wiadomość Agnieszka Stawicka w "Dzień Dobry TVN".
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić