Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Groźna choroba atakuje dzieci w kolejnym kraju. "Wielonarządowy stan zapalny"

40

Lekarze z Korei Południowej zaobserwowali u dzieci schorzenie, które może być związane z pandemią koronawirusa. U małych pacjentów występuje wielonarządowy stan zapalny, przypominający chorobę Kawasakiego.

W Korei Południowej doszło do przypadków wielonarządowego stanu zapalnego u dzieci
W Korei Południowej doszło do przypadków wielonarządowego stanu zapalnego u dzieci (Getty Images)

Nowa choroba została zdiagnozowana u dwojga dzieci z Korei Południowej. Jak podaje "Reuters", 4-letnia dziewczynka i 11-letni chłopiec przeszli test na obecność koronawirusa, lecz wynik badania okazał się negatywny.

Koronawirus wywołał chorobę dzieci z Korei Południowej?

Dzieci trafiły do szpitala, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ani chłopiec, ani dziewczynka nie doświadczają objawów stanu zapalnego, a 11-latek opuścił już szpital. Jeong Eun-kyeong, dyrektor Koreańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom, zapowiedział, że niedługo do domu wróci także 4-letnia pacjentka.

Mimo że dzieci przeszły test na koronawirusa, będą powtórnie przebadane. Tym razem lekarze chcą sprawdzić, czy w organizmach dzieci są obecne przeciwciała COVID-19 i w ten sposób ostatecznie potwierdzić, czy na pewno wcześniej nie zostały zarażone.

Oboje dzieci wyzdrowiało (...). Przeprowadzimy na nich test na obecność przeciwciał COVID-19, aby potwierdzić, czy zostały zainfekowane – wyjaśnił Jeong Eun-kyeong w rozmowie z "Reuters".

Lekarze określają nową chorobę jako wielonarządowy stan zapalny. U dzieci, które na niego zapadają, objawia się wysoką gorączką i wysypką, może również prowadzić do zapalenia mięśnia sercowego. Wg. przypuszczeń specjalistów schorzenie ma mieć związek z pojawieniem się pandemii COVID-19. Pacjenci z Korei Północnej byli leczeni w taki sam sposób, jak w przypadku choroby Kawasakiego.

Zobacz także: Zobacz też: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a> blokuje ćwiczenia. Korea Południowa obawia się epidemii wśród żołnierzy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić